zamknij

Wiadomości

Jest nowy dyrektor szpitali w Wodzisławiu i Rydułtowach

2016-04-07, Autor: mk
Zarząd Powiatu Wodzisławskiego na posiedzeniu 6 kwietnia dokonał zmiany na stanowisku dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Reklama

Z dniem 6 kwietnia 2016 r. funkcję dyrektora PP ZOZ przestała pełnić pani Bożena Capek, która porozumiała się z Zarządem Powiatu w sprawie skrócenia okresu złożonego przez nią wypowiedzenia umowy o pracę.

 

- Równocześnie w celu zapewnienia sprawnego zarządzania szpitalami, Zarząd Powiatu Wodzisławskiego postanowił – do czasu wyłonienia dyrektora w konkursie – powierzyć to stanowisko pani Dorocie Kowalskiej - informuje Wojciech Raczkowski, rzecznik prasowy powiatu.

I jak dodaje, nowy dyrektor PP ZOZ ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu publicznymi i niepublicznymi jednostkami ochrony zdrowia. Dorota Kowalska z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia, a także w zakresie zarządzania nieruchomościami.
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~mustafa 2016-04-07 12:01:21

  Należy życzyć powodzenia, zwłaszcza przy 38,7 mln długu. Ponieważ jest napisane, że p.o. Dyrektora ukończyła studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami, można oczekiwać, że zauważy, że siedziba Dyrekcji i administracji różnej maści , nie musi mieścić się w budynku przy głównej drodze, bo takowy można wynająć, choćby NZOZ-om i czerpać z niego dochód, tak przecież potrzebny. Dyrekcja może mieścić się gdziekolwiek, choćby razem z działem technicznym. Poza tym, można mieć nadzieję, że inne nieruchomości o atrakcyjnych dla pacjenta lokalizacjach również będą przeznaczone do całkowitego wynajmu na usługi zdrowotne lub inne, po to by generować mozliwie wysoki dochód, a wszelkiej maści publiczne "dzialalności" będą się odbywać w miejscach innym, bo przecież one dochodu nie generują. Zobaczymy, choć doświadczenia nic dobrego nie podpowiada.

  2 0
 • ~imperator 2016-04-07 18:11:10

  ~mustafa ja cię znam i cię proszę ty lepiej chyć się roboty

  11 1
 • ~mustafa 2016-04-07 19:35:02

  A co ? Myslisz, że jestem na socjalu?

  0 5
 • ~WodzislawskiKos 2016-04-07 22:45:26

  Dochodu nie generują, ale gdzieś mieścić się muszą przecież nie będą stały jak targ na ulicy. Czy widział Pan kiedyś wielkość biur w tym budynku? Chyba nie bardzo. Wyjście administracji (z budynku naprzeciw) odbyło się właśnie po to by umożliwić prowadzenie działalności w tym budynku. No chyba, że uważa Pan, iż administracji (podczas łączenia mocno okrojonej przez zwolnienia) być w ogóle nie powinno, ale nie wiem jak wyobraża Pan sobie wówczas zarządzanie szpitalem i jego finansami.

  7 0
 • ~mustafa 2016-04-08 00:54:00

  Czyżbym ja był jedynym , na którym ten dług robi wrażenie? Tak, administracji być nie musi, bo usługi powinna świadczyć firma lub firmy prywatne, których to poprzedni starosta wpuścić nie chciał, bo, jak mówił, boi się, że dla nich będzie liczył się zysk. No i efekt jest - minus 38,7.

  0 7
 • ~devil 2016-04-08 07:43:29

  administracja szpitala jest mocno okrojona - to fakt! a dług szpitala i tak jest mniejszy niż był - zobowiązania wymagalne wynoszą teraz jak czytałem nieco ponad 8 mln zł - do niedawna była to suma ponad 9 mln zł. Skoro wszyscy tu troszczą się o szpital i jego finanse, dlaczego nie mówi się głośno, że akcja protestacyjna i obecne odejścia lekarzy to efekt braku przyzwolenia przez poprzednią dyrekcję na podwyżki - związki zawodowe chciały po 1500 zł a lekarze teraz chcą ponad 1000 zł. Dla zakładu liczącego ponad 1000 zatrudnionych osób to gwóźdź do trumny - zadłużenie w ciągu roku skoczy z 38 mln na ponad 50 mln zł!!!! Ludzie, tu nie chodzi o dobro pacjenta - tylko o mamonę!!! kto z nas nie chciałby dostać 1000 zł podwyżki???
  a tymczasem nowa pani dyrektor w pierwszym dniu pracy zażądała - służbowej komórki, laptopa i samochodu! to były pierwsze decyzje - zważywszy na stan finansów - wstyd! tym bardziej, że jej tacy źli poprzednicy przez 11 lat nie mieli telefonów służbowych, pracowali na własnym laptopie i starych komputerach, bo wiedzieli, że komputerów brakuje chociażby w rejestracji poradni specjalistycznych. A samochodu służbowego nie mieli - bo za dużo, by to kosztowało! Życzę powodzenia nowej dyrektor, ale przy takim założeniu jakie ma - szpital w Rydułtowach zamknie a Wodzisław skomercjalizuje! I dobrze! związki zawodowe przestaną wreszcie mieszać - amen!

  2 0
 • ~mustafa 2016-04-08 08:12:37

  @devil - zgadzam się, za wyjątkiem jednej kwestii. Pisząc, że zadłużenie się zmniejszyło, nie uwzględniasz, tego co powiat zwyczajnie anulował, czyli darował. A wszystko co darował, poszło z naszych pieniędzy. Poza tym pełna zgoda.

  2 0
 • ~ 2016-04-08 10:30:18

  devil co to znaczy, że zażądała samochodu ? Od kogo ? Przecież to ona jest dyrektorem. Jeśli zaś chodzi o komórkę czy laptop to jest prawdziwa demagogia. Po pierwsze dlaczego pracownik ma użyczać swój prywatny laptop zakładowi pracy? Po drugie sprawy służbowe (nawet maile) nigdy nie powinny trafić na prywatny laptop pani dyrektor ani kogokolwiek innego bo to jest przestępstwo.

  4 0
 • ~mustafa 2016-04-08 10:50:57

  Poza tym, jeśli pokaże jak uzyskać oszczędności ,to jak dla mnie, może sobie zazyczyć i Bentleya. Poprzednia Pani Dyrektor byłą tak oszczędna, że mammy 40 milionów w plecy. No chyba , że ktoś powie, że mogło być np. 80 i to jest sukces.

  6 0
 • ~WodzislawskiKos 2016-04-08 19:46:45

  Szanowny Panie Devil (cóż za mroczny nick),

  Zgadzam się z Panem co do płac lekarzy i ich żądań - muszę jednocześnie przyznać, że są one skutkiem zbyt małej konkurencji na rynku pracy (brakuje bardzo wielu lekarzy, Ci którzy są dyktują więc warunki przełożonym). Niestety poprzednia dyrekcja chyba nie rozumiała, że lekarzy należy również przyciągać porozumieniem, dobrymi relacjami i atmosferą w pracy, motywacją, a nie tylko negatywnym wpływem psychicznym na pracowników i skłóceniem załogi, o których można było czytać w artykułach tego i innych portali. Skutkiem jest to, że braki kadrowe wśród lekarzy są aktualnie równie ważnym problemem jak ogromny dług szpitala. Jeśli chodzi o zarobki kadry są one często lekko powyżej najniższej krajowej - nawet wśród wieloletnich pracowników - i tu nie mogę się z Panem zgodzić, moim zdaniem mają prawo do przynajmniej nieznacznej podwyżki wynagrodzenia (takiej, która nie zaszkodziłaby nadto finansom szpitala).

  Co do samochodów itp. - nic mi na ten temat nie wiadomo, chętnie posłucham (pewnie nie tylko ja).

  Panie mustafa,

  Poprzednia dyrekcja faktycznie nie popisała się dobrą gospodarką finansami, ale również: pomysłowością na uzyskanie nowych źródeł pieniędzy (no może poza kilkoma wyjątkami) oraz przynajmniej poprawnym zarządzaniem zasobami ludzkimi i ich potencjałem.

  3 0
 • ~WodzislawskiKos 2016-04-08 19:52:20

  W każdym razie Pani Doroto - jako zwyczajny mieszkaniec tego miasta, na którego dobrobycie (lub przynajmniej normalności) bardzo mi zależy, życzę powodzenia w pracy i lepszego podejścia do problemów finansowych oraz ludzkich szpitala i jego pracowników. Powodzenia w tej ciężkiej misji!

  3 0
 • ~mustafa 2016-04-08 20:57:34

  Dołączam się do życzeń. Chciałbym, żeby kandydaci do udziału w konkursie przedstawili plan z wyliczeniami, w jaki sposób będzie się zmieniała sytuacja finansowa szpitala pod ich rządami. Jakie planują corocznie oszczędności i jakimi metodami. Plan działania zwycięzcy proponuję upublicznić a jego realizację corocznie weryfikować również publicznie.

  9 0
 • ~odrok 2016-04-12 11:03:27

  Wasza naiwność jest porażająca. Dopóki urzędasy będą prowadzić szpital to nic się nie zmieni. Ile długu muszą narobić kolejni dyrektorzy i ile tysięcy muszą umorzyć włodarze powiatu, żebyście to zrozumieli?

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 512