zamknij

Wiadomości

Jubileusz Wodzisławia za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego miasto nie zaprosiło mieszkańców?

2017-11-13, Autor: mk

W sobotę 11 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się jubileuszowa gala podsumowująca jubileusz 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Jak czytamy na miejskim portalu, było wyjątkowo, wzruszająco i radośnie. Dlaczego jednak w tym wydarzeniu nie mogli uczestniczyć sami mieszkańcy?

Galę przygotowało Biuro Prezydenta Miasta przy współpracy z Wodzisławskim Centrum Kultury. W programie znalazła się premiera nowego spotu promocyjnego Wodzisławia, występów zespołów działających w "ARA", prezentacji podsumowującej akcje z okazji 760-lecia Wodzisławia Śląskiego, a także toru, wpisów do księgi jubileuszowej i życzeń.

Reklama

Do zasłużonych osób, które włączyły się w obchody jubileuszowe, powędrowały z rąk prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej gratulacje i podziękowania. Wyróżniono blisko 50 osób: dyrektorów jednostek miejskich i placówek oświatowych, prezesów klubów sportowych, organizacji pozarządowych i organizatorów imprez.

Gala odbyła się jednak za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego nie zaproszono mieszkańców ani przedstawicieli mediów, którzy mogliby zrelacjonować imprezę? - Sobotnie wydarzenie było jednym z kilku zaplanowanych na najbliższy czas, których celem jest podsumowanie roku jubileuszowego. Rzeczywiście, przede wszystkim ze względu na ograniczoną wielkość sali widowiskowej, koncert ten skierowany był do osób zaproszonych - odpowiada Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy magistratu.

I jak dodaje: - Było to szerokie grono osób, którym tym wydarzeniem chcieliśmy podziękować za ich wkład w organizację przeróżnych jubileuszowych akcji i wydarzeń, których odbiorcami była cała społeczność naszego miasta. W wydarzeniu wzięło udział ponad trzysta zaproszonych gości – przede wszystkim społeczników, którzy zaangażowali się w zaplanowane w ciągu roku akcje pod szyldem jubileuszu. Członków grup, które często same inicjowały działania mające na celu uczczenie 760-lecia miasta. Licznego grona wspaniałego Amatorskiego Ruchu Artystycznego z Wodzisławskiego Centrum Kultury, które każdego dnia ubogaca nas swoją pracą twórczą. Koncert był świętem właśnie tych osób.
 
Rzecznik zauważa również, że przez cały rok w Wodzisławskim Centrum Kultury i nie tylko organizowane są różnego rodzaju gale, w których uczestniczą jedynie zaproszone osoby

 

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 58

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~toomann 2017-11-13 16:20:19

  Czym się "podniecać"? Przecież Pan Kieca w 100% realizuje wytyczne swojej partii ws kontaktu Elyty z plebsem.

  23 9
 • ~Anna Szweda-Piguła 2017-11-13 17:42:08

  Szanowni Państwo,
  sobotnie wydarzenie było jednym z kilku zaplanowanych na najbliższy czas, których celem jest podsumowanie roku jubileuszowego. Rzeczywiście, przede wszystkim ze względu na ograniczoną wielkość sali widowiskowej, koncert ten skierowany był do osób zaproszonych.
  Było to szerokie grono osób, którym tym wydarzeniem chcieliśmy podziękować za ich wkład w organizację przeróżnych jubileuszowych akcji i wydarzeń, których odbiorcami była cała społeczność naszego miasta. W wydarzeniu wzięło udział ponad trzysta zaproszonych gości – przede wszystkim społeczników, którzy zaangażowali się w zaplanowane w ciągu roku akcje pod szyldem jubileuszu. Członków grup, które często same inicjowały działania mające na celu uczczenie 760-lecia miasta. Licznego grona wspaniałego Amatorskiego Ruchu Artystycznego z Wodzisławskiego Centrum Kultury, które każdego dnia ubogaca nas swoją pracą twórczą. Koncert był świętem właśnie tych osób.
  W ciągu ostatnich miesięcy zorganizowaliśmy wspólnie z wieloma jednostkami, stowarzyszeniami czy grupami nieformalnymi dziesiątki otwartych dla wszystkich wydarzeń. Pracujemy razem, by jak najwięcej mieszkańców miasta mogło poczuć jubileuszową atmosferę. I mamy ogromną nadzieję, że udaje nam się taką atmosferę stworzyć.
  Pragnę dodać, że przez cały rok w Wodzisławskim Centrum Kultury i nie tylko organizowane są różnego rodzaju gale, w których uczestniczą jedynie zaproszone osoby. Odbywają się one nieraz bez udziału Szanownych Państwa Dziennikarzy. O tych wydarzeniach nie informujemy wcześniej. Nie wyobrażamy sobie bowiem zaprosić za pośrednictwem artykułów prasowych mieszkańców, którzy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w WCK, nie mogliby ostatecznie wziąć udziału w organizowanym wydarzeniu.
  Przed nami jeszcze wiele jubileuszowych wydarzeń, w tym parę spotkań, w których wezmą udział zaproszone osoby. Chcemy im zwyczajnie podziękować za ich wkład, zaangażowanie i pomoc w organizacji życia społeczno-kulturalnego czy sportowego w naszym mieście. Życia, którego odbiorcami jest ogół mieszkańców. Wszystkich wodzisławian jak zawsze serdecznie zapraszamy na kolejne zaplanowane, otwarte dla wszystkich wydarzenia. Przed nami jeszcze kilka tygodni roku jubileuszowego. W ich czasie odbędzie się szereg fantastycznych, nacechowanych jubileuszowo imprez i akcji. Są one możliwe m.in. dzięki osobom, którym podziękowaliśmy sobotnim koncertem w WCK.
  Nie mogę się zgodzić natomiast ze stwierdzeniem, że organizując wydarzenie nie zaprosiliśmy mieszkańców miasta :) Gdyż to właśnie dla nich i przez nich ten koncert był stworzony. W minioną sobotę w Wodzisławskie Centrum Kultury gościliśmy, zarówno po stronie publiczności, jak i po stronie występujących na scenie artystów, przede wszystkim mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Było ich z nami około 600 osób. To właśnie dla nich, dla wodzisławian i przyjaciół naszego miasta, którzy tworzą jego atmosferę, organizują wydarzenia kulturalne, sportowe i inne, angażują się w sprawy lokalne, przygotowaliśmy sobotni koncert. Jeszcze raz podkreślę, że chcieliśmy im zwyczajnie serdecznie podziękować. Zaprosiliśmy tylu gości z przeróżnych wodzisławskich środowisk, ile tylko mogło pomieścić WCK.
  Pozdrawiam serdecznie
  Anna Szweda-Piguła
  kierownik Biura Prezydenta Miasta w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego

  14 30
 • ~Don C. 2017-11-13 21:57:28

  Urzędnicy + pedagodzy czyli ci co rządzą i dzielą bawią się w swoim towarzystwie a nie w towarzystwie plebsu. Przekaz poszedł jasny dla gawiedzi.

  27 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zrobisz zakupy na Jarmarku Świątecznym? :
Oddanych głosów: 323