Kadetki U16 Olimpii wygrywają ze Stalą Brzeg

2019-11-12, Autor: AM, źródło: Facebook Olimpia

8 listopada koszykarki Olimpii Wodzisław z KU16 udały się do Brzegu, by zmierzyć się, z miejscowym KSK Stal Brzeg. Nasze dziewczyny stanęły na wysokości zadania i zwyciężyły 59:39 (7:12, 16:14, 23:9, 13:4).

Od samego początku meczu nasze rywalki grały obroną strefową, co wyraźnie zaskoczyło podopieczne trenera Damiana Hnidy. W pierwszej połowie meczu notujemy wiele strat oraz gramy nieskutecznie pod atakowanym koszem.

Do przerwy przegrywamy 23:26. Po zmianie stron Olimpijki zaczęły mądrze i - co ważne - skutecznie grać w ataku oraz agresywniej w obronie, co przełożyło się na wynik: III kwartę wygrywamy 23:9, a ostatnią 13:4. Po trzech meczach obecnego sezonu nasze dziewczyny nie zaznały jeszcze porażki.

W zawodach brały udział: L. Stukator 17pkt., M. Stefaniak 12, A. Juszczyk 10, W. Pawlus 7, V. Turek 7, A. Bąk 4, L. Brawańska 2, J. Bączkiewicz, W. Szewczyk, M. Pluta, P. Raudner

Kolejny mecz nasze kadetki rozegrają już w najbliższy piątek 15 listopada, kiedy to we własnej hali przy ul. 26 Marca 66 o godzinie 18:00 podejmą zespół KS Pogoń Ruda Śląska.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5