Od 30 marca do 3 kwietnia śląska drogówka prowadzi działania dla poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Spodziewany wzmożony ruch, w połączeniu ze zmiennymi warunkami pogodowymi, mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla kierujących.
Przekraczanie dozwolonej prędkości należy do głównych przyczyn wypadków drogowych. Drugim czynnikiem powodującym znaczną liczbę tragicznych w skutkach zdarzeń jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
- Dlatego też w tym świątecznym czasie na terenie całego województwa śląskiego przeprowadzone zostaną działania ukierunkowane na trzeźwość kierujących oraz prędkość prowadzonych przez nich pojazdów. Kierujący spodziewać się mogą nie tylko licznych punktów kontroli prędkości, ale także patroli w nieoznakowanych pojazdach, wyposażonych w wideorejestrator - mówi st. sierż Katarzyna Muszyńska z wodzisławskiej policji.
Podczas działań prowadzonych przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi planowane są kaskadowe pomiary prędkości na całym ciągu drogi krajowej nr 1, która stanowi główny szlak komunikacyjny w naszym kraju na osi północ-południe.
- Korzystając z okazji apelujemy do kierujących, aby „śpieszyć się powoli”. Pieszych natomiast prosimy o ostrożność i rozwagę. Zaplanujmy swoje wyjazdy i powroty z takim wyprzedzeniem, które zapewni nam i innym użytkownikom dróg bezpieczne i rodzinne Święta Wielkanocne - dodaje policjantka.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Pożar mieszkania po wybuchu petardy. Nie nadaje się ono do mieszkania, potrzebny remont i pomoc
6358"Czołówka" na ul. 1 Maja w Godowie. Cztery osoby trafiły do szpitala
4506Poznajcie Polę! To pierwsze dziecko urodzone w 2025 roku w powiecie
4025Pierwsze wyłączenia prądu w nowym roku. Sprawdźcie harmonogram
3280Harmonogram wywozu odpadów w 2025 roku. Zapoznaj się!
3158Przynajmniej mieli spokojne święta... Znęcał się nad rodzicami i dziadkiem, trafił do aresztu!
+14 / -025-latek, pijany i bez prawa jazdy wjechał w słup
+12 / -0Z nożem w ręku chodził przy galerii. Zatrzymano go, gdy... zmieniał spodnie
+8 / -0Wezwał policję, bo chciał pozbyć się znajomych. "Gruba" impreza w Rydułtowach
+7 / -0Ogromne elementy pojadą do Elektrowni Rybnik. Utrudnienia dla śląskich kierowców
+6 / -0Razem w obronie elektrowni i przemysłu. Dziś wielki protest związkowców w Warszawie (foto, wideo)
1Poznajcie Polę! To pierwsze dziecko urodzone w 2025 roku w powiecie
1Seniorzy szturmują ZUS. Posypały się wnioski o nowe świadczenie
0Będzie ślisko i zimno. IMGW wydał ostrzeżenie
0Znamy datę wyborów prezydenckich. Na kogo oddacie swój głos? (sonda)
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Hzyk 2018-03-30
13:10:32
Ja mam pytanie czy wodzisławskie wideorejestratory to te same, które właśnie sądy masowo uznają za całkowicie niewiarygodne czy też może zdążyliście w ciągu ostatniego tygodnia kupić nowe?