zamknij

Biznes

Kiedy pociągi zaczną kursować do stacji Wodzisław? Pasażerowie zmęczeni zastępczą komunikacją autobusową

2015-10-13, Autor: Monika Krzepina
W związku z remontem linii kolejowej od marca tego roku zamknięta dla ruchu pasażerskiego jest stacja w Wodzisławiu. Od stacji w Radlinie pasażerowie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Jak jednak informuje PKP PLK, to ma się wkrótce zmienić. Kiedy dokładnie?

Reklama

Stacja w Wodzisławiu jest zamknięta od marca tego roku. Pociągi dojeżdżają jedynie do stacji Wodzisław Śląski Radlin, a dalej podróż trzeba kontynuować już autobusem. - Przecież te ponad 6 miesięcy prac to już bardzo długo i pasażerowie szczególnie jesienią i zimą muszą korzystać z autobusów, co dla osób starszych lub z dziećmi jest uciążliwe - zauważa jeden z naszych Internautów.

 

Jak udało nam się ustalić, te utrudnienia potrwają jeszcze do końca tego miesiąca. - Od 1 listopada 2015 r. planowane jest uruchomienie pociągów do stacji Wodzisław Śląski - informuje Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowej.

Rozkład jazdy pociągów , który zostanie wdrożony w dniu 13.12.2015 r. uwzględnia już kursowanie pociągów na odcinku Rybnik - Chałupki. To prawdziwa rewolucja na kolei. Z Wodzisławia dojedziemy do Warszawy, Pragi czy Ostrawy >>czytaj więcej

 

Dodajmy, że na rewitalizowanym szlaku pozostały do wykonania następujące prace: remont toru nr 1 pomiędzy stacjami Rybnik – Rybnik Towarowy, przebudowa peronu nr 1 na przystanku osobowym Wodzisław Śląski Radlin, dokończenie montażu sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Wodzisław Śląski – Chałupki, dokończenie prac torowych w stacjach Rybnik Towarowy i Wodzisław Śląski i dokończenie przebudowy przejazdów kolejowych.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~wodzislawianin1 2015-10-13 13:52:19

  Niech tylko miasto Wodzisław Śląski otworzy poczekalnię w budynku dworca, bo zimą oczekiwanie na pociąg nie będzie przyjemne bez otwartego budynku, trzeba też pomyśleć czym prędzej co z biletami szczególnie że pojadą tu Intecity. Na remont budynku nie ma zaś co czekać bo to sprawa pewnie co najmniej kilkunastu miesięcy. Poczekalnia powinna być otwarta bo od tego ona jest.

  11 0
 • ~lukaszu 2015-10-13 16:54:51

  A ten budynek nie jest czasami niebezpieczny? Budynek powinien być wyremontowany a obok powinien być pomnik marszu śmierci. Mało kto wie, że więźniowie z Oświęcimia szli do Wodzisławia. Właśnie... stąd odjechały pociągi z tymi, w których jeszcze tliło się życie. Aż dziw, że miasto nie korzysta z wycieczek do tego miejsca.

  8 0
 • ~Piotrek 2015-10-13 21:36:30

  Trochę dziwnie to brzmi, że miasto ma zarabiać na śmierci tysięcy ludzi i na najgorszej zbrodni tego świata... ech, co za czasy. No ale matematyka to nauka bezwzględna.

  0 5
 • ~ 2015-10-14 09:09:28

  @Piotrek - przesadzasz. Ludzie muszą się gdzieś zatrzymać, coś zjeść itd. Będzie to zatem pośrednie zarabianie i nie ma w tym nic złego. Chyba, że ktoś wpadnie na drakoński pomysł i zrobi menu "marszu śmierci" - medialnie z pewnością chwyci ale było by to skur.......two. Swoją drogą to podczas jarmarku świątecznego będzie równie wątpliwa atrakcja jak inscenizacja spalenia miasta :-/

  0 1
 • ~Arteks 2015-10-15 11:04:24

  @lukaszu - obecnie Mszana potrafi lepiej wykorzystać historię "Marszu śmierci" ściągając wycieczki do siebie zamiast Wodzisław... A przecież to ta stacja była kluczowa w ewakuacji Auschwitz. Jeśli władze nie są tym tematem zainteresowane to zwrócę się do władz Rybnika i Czerwionki aby Muzeum Marszu Śmierci powstało na dworcu w Leszczynach - bo to była druga stacja do której ewakuowano ludzi. Zyskają inii, straci Wodzisław. @piotrek - a uważasz, że Oświęcim czy Matthausen zarabiają na śmierci ludzi czy nie zarabiają? Historia jest historią i po części faktycznie na niej można zarobić obiektami, które miały jakiś udział w różnych wydarzeniach. Czy w Wodzisławiu nie byłoby to szansą dla gastronomii, handlu czy nawet branży hotelarskiej? Wielu chciałoby kasy biletowej w Wodzisławiu, a przecież gdyby taki dworzec stał się centrum turystycznym - taka kasa byłaby tam wtedy rentowna dla przewoźników i bezwzględnie obowiązkowa. Jeśli Wodzisław nie jest zainteresowany zwrócę się z pomysłem do władz Rybnika na terenie którego znajduje się dworzec Leszczyny - również świadek Marszu Śmierci.

  2 0
 • ~ 2015-10-17 08:15:45

  Kwestia upamietnienia Marszu Smierci na naszym dworcu jest juz uzgodniona z UM od dawna ale wpierw trzeba dworzec wyremontowac potem przyjdzie kolej na miejsce upamietniajace. Sam od dawna proponowalem na to miejsce wieze wodna ale niestety nie nadaje sie do tego bo nie spelni wymagan prawnych.

  0 0
 • ~ 2015-10-20 10:11:21

  Uzgodniona, czyli? Jest tablica pamiątkowa, którą pewnie się odświeży podczas remontu i wystarczy. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której dworzec, czy nawet całe miasto zacznie kojarzyć się ze 'śmiercią'. Pomysły o przeznaczeniu takich obiektów, jak wieża wodna na muzeum śmierci to wyraz jakiegoś dziwnego masochizmu, który prowadzi donikąd.

  0 0
 • ~ 2015-10-20 14:33:59

  kończąc OT
  Przy ulicy, nomen omen, Ofiar Oświęcimskich znajduje się pomnik/zbiorowy grób ofiar marszu śmierci i jakoś tabunów pielgrzymów nawiedzających te miejsce i miasto nie widać.
  Niech więc dworzec zostanie dworcem i jako taki niech stanowi wizytówkę regionu dla wyjeżdżających, czy przyjeżdżających do kraju.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy najmłodsi uczniowie mogą czuć się bezpiecznie w drodze do szkoły?Oddanych głosów: 227