Klasa okręgowa: Odra rozgromiła Kornowac

2019-05-13, Autor: ig

Tak wysokiego wyniku nikt się nie spodziewał. Odra Wodzisław rozłożyła na łopatki KS Kornowac. Niebiesko-czerwoni rozgromili przeciwnika 15:0. Wysokie zwycięstwo odniosła również Unia Turza.

W niedzielę, 12 maja, spotkanie w Kornowacu zakończyło się historycznym zwycięstwem Odry Wodzisław. Lider tabeli nie dał gospodarzom żadnych szans. Piłkarze Odry od pierwszej minuty narzucili tempo, któremu przeciwnicy nie byli w stanie sprostać. Co rusz padały kolejne bramki, zrównujące rywala z ziemią.

Pierwszy gol mógł paść już w 2. minucie, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 11. minucie piłkę w siatce rywali umieścił Dudziński. Dwie minuty później za sprawą tego samego zawodnika, było już 2:0. Kolejny celny strzał padał w 15 minucie. Chwilę później wynik na 4:0 ustawił Rodriguez. Na kolejne trafienie kibice czekali do 31 minuty. Zdobywcą kolejnego gola był Gać. Siódme trafienie, które ustaliło wynik do przerwy, należało do Dudzińskiego.

W drugiej połowie do siatki przeciwników trzykrotnie trafił Wieczorek. Po jednym golu zdobyli Dudziński, Zieliński, Malinowski, Kasprzyk i Szczepanek.

Władze klubu przyznają, że ten dzień zapisze się w historii Odry złotymi zgłoskami. Jak podają, było to najwyższe zwycięstwo w 97-letniej historii klubu.

Do końca rozgrywek pozostało pięć spotkań.