Klasa okręgowa: w weekendowych spotkaniach padły 53 gole

2019-05-20, Autor: ig

26. kolejka klasy okręgowej "Zina" przyniosła sporo goli. Wysokie zwycięstwo odniosła Unia Turza, która pokonała Polonię Marklowice 7:0. Aż 12 bramek padło w Borucinie. Z kolei Odra Wodzisław i Silesia Lubomia zmagały się z kapryśną pogodą. Intensywne opady deszczu wstrzymały spotkanie przy Bogumińskiej na niemal 30 minut.

Za nami 26. kolejka klasy okręgowej "Zina". W ten weekend pogoda była bardzo kapryśna. W sobotnim spotkaniu Odry z Silesią Lubomia do gry wkroczył trzeci zawodnik- deszcz, który na 30 minut wstrzymał rywalizację. Wymuszona przerwa nie wybiła jednak z rytmu niebiesko-czerwonych, którzy pokonali Silesię Lubomia 4:1. Lider dopisuje do swojego konta kolejne zwycięstwo i kolejne trzy punkty.

W niedzielę Unia Turza podjęła na własnym boisku Polonię Marklowice. Gospodarze nie dali przyjezdnym żadnych szans i pewnie zwyciężyli 7:0. Aż 12 bramek padło w Borucinie, gdzie tamtejszy Naprzód podejmował Syrynię. Zwycięstwo 9:3 pozostaje najwyższą wygraną podopiecznych Jerzego Halfara w 2019 roku. Kolejną bolesną porażkę zaliczyła w sobotnim spotkaniu Nędza, przegrywając z Gwiazdą Skrzyszów 0:7.

Do końca rozgrywek pozostały 4 spotkania.