Kolejny krok w stronę awansu

2013-02-14, Autor: mkor, Marek Malik
Podopieczni Marka Malika są coraz bliżej awansu do fazy play-off strefy śląsko-opolskiej i Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14. Tym razem rocznik 1999 MKS-u Wodzisław Śląski bez trudu uporał się z KS Niwa Oświęcim, wygrywając 94:51.

Od początku zawodów zdecydowaną przewagę osiągnęła drużyna wodzisławska. Agresywna obrona na całym boisku spowodowała przewagę punktową 11:1 już po 2 minutach meczu. Druga i trzecia kwarta tego spotkania pokazały, że rywal nie stanie na drodze do kolejnej wygranej MKS-u.

Dopiero w czwartej kwarcie, zawodnicy z Oświęcimia oswoili się z sytuacją, odważniej atakowali i byli skuteczniejsi. Wodzisławianie przebywający w tej odsłonie na boisku nieco spuścili z wysokiego tonu jaki narzucili ich koledzy w poprzednich częściach meczu. Efekt? Przegrana kwarta. Plus był taki, że po raz kolejny mieli okazje sprawdzenia swoich aktualnych umiejętności w warunkach meczowych.

Najlepsi zawodnicy w tym dniu w szeregach MKS Wodzisław Śl. to: Jakub Wieczorek (15 zbiórek z tablicy i bardzo dobra skuteczność rzutów z gry –75%), Kamil Syska (8 zbiórek z tablicy, 5 przechwytów), Wutke Sebastian (8 przechwytów, 4 asysty i skuteczność w rzutach z gry – 56%) i Jan Paryło skuteczny i jak zawsze bardzo aktywny w grze obronnej.

Zwycięstwo z drużyną z Oświęcimia jest tym cenniejsze, że przybliża nasz zespół do fazy play-off. Awansują do niej cztery najlepsze zespoły strefy śląsko-opolskiej i Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14. Do zakończenia rozgrywek na Śląsku pozostały trzy kolejki spotkań.

- Po raz kolejny licznie zebrana publiczności głośnym dopingiem starała się pomagać drużynie. Z meczu na mecz w hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu widać coraz większe zainteresowanie i dobrą atmosferę dla koszykówki młodzieżowej w naszym mieście. Dziękujemy kibicom – powiedział naszego klubu, Marek Malik.

MKS Wodzisław Śląski - KS Niwa Oświęcim  94:51 (23:11, 31:5, 33:12, 7:23)

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Syska Kamil 19, Wieczorek Jakub 19, Paryło Jan 14, Wilk Bartosz 14, Wutke Sebastian 11, Adamczewski Amadeusz 6, Banasik Bartosz 5, Pawliński Karol 4, Adamczyk Adrian 1, Wodecki Tomasz 1. W zawodach brali też udział: Prochasek Robert, Rybiński Iwo.

Trener zespołu: Marek Malik