Kolejny sukces siatkarzy plażowych

W pierwszej połowie lipca zostały rozegrane turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski. W dniach 4 – 5.07 w Myślenicach rywalizowali Kadeci. W tym turnieju klub SK Górnik Radlin reprezentowały dwie pary Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub i Konieczny Kamil/Kasprzyk Jakub. Ostatecznie para Granieczny/ Bugajski zajęła I miejsce, natomiast para Konieczny /Kasprzyk wywalczyła III miejsce. Finał Mistrzostw Polski Kadetów odbędzie się w dniach 18-19.07 w Warszawie.

W tym tygodniu turnieje półfinałowe rozegrali młodzicy i juniorzy. Ci pierwsi turniej rozgrywali w Suchym Borze w dniach 11-12.07. W zawodach wystąpiła para Szymon Łaciok/Kacper Hajder reprezentujaca SK Górnik Radlin .

Po pokonaniu zespołów z Ropczyc i Myślenic chłopcy zameldowali się w ćwierćfinale. W nim pokonali parę z Będzina 2:1 (przegrywając w tiebreaku 9:13). Awansowali tym samym do najlepszej czwórki turnieju.

W drugim dniu w półfinałowym boju pokonali parę z Czechowic-Dziedzic również 2:1 i przyszło im zagrać o pierwsze miejsce z Dunajcem Nowy Sącz. Siatkarze Górnika od początku przejęli inicjatywę i w pewnym momencie prowadzili 9:6. Chwila nieuwagi, własne błędy i na tablicy wyników niestety 9:13. Chłopcy podjęli jeszcze walkę, doprowadzili do stanu 13:14 ale zabrakło trochę szczęścia w końcówce. Ostatecznie przegrali 2:1, zajęli drugie miejsce i awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się w Sulejowie w dniach 21-23 lipca.

W tym samym terminie w Raciborzu odbywał się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski juniorów. Tam także startowały dwie pary SK Górnik Radlin: Ferdyan Andrzej/Szafranek Dawid (juniorzy) i Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub (para kadetów).

Obie pary zaczęły turniej od dwóch zwycięstw i gładko awansowały do ćwierćfinału, w którym przyszło im się zmierzyć ze sobą.

W tym bratobójczym pojedynku lepsza okazała się para Granieczny/Bugajski, wygrywając łatwo 2:0 i awansując do ścisłej czwórki turnieju. W półfinale para Granieczny/Bugajski pokonała parę Bereza/ Krysiak 2:0.

W meczu o pierwsze miejsce przyszło się im zmierzyć z parą Lorenc /Podborączyński, którą pokonali 2:1 (21:11; 19:21, 15:13). Para Ferdyan Andrzej/Szafranek Dawid ostatecznie wywalczyła VI miejsce. Finał Mistrzostw Polski zostanie rozegrany w dniach 24-26 lipca w Sulejowie.