zamknij

Wiadomości

Koniec przystanku na Jana Pawła II

2018-04-06, Autor: tora

Uwaga, pasażerowie Komunikacji Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim. Zlikwidowana została wiata przystankowa przy ul. Jana Pawła II. 

- Wszystkich pasażerów komunikacji autobusowej prosimy o korzystanie z blisko zlokalizowanych przystanków na ul. Witosa i ul. 26 Marca - głosi komunikat Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Reklama

Likwidacja wiaty przystankowej na ul. Jana Pawła II spowodowana jest budową zaplanowanych ścieżek rowerowych, będącą częścią centrum przesiadkowego.

AKTUALIZACJA

Przystanek został zagrodzony, jest znak o braku przejścia. Nie ma jednak żadnej informacji dla pasażerów, gdzie powinni się udać na autobus, który pierwotnie odebrałby ich z zamkniętego przystanku. Byliśmy świadkami, jak zdezorientowani mieszkańcy pytali robotników o autobus. Co prawda media, w tym tuWodzisław.pl podali informację, ale nie każdy śledzi internet.

O braku właściwej informacji dla mieszkańców zdają sobie sprawę w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego. - Pracujemy nad tym, aby mieszkańcy wiedzieli dokładnie, z którego przystanku powinni skorzystać - mówi Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego. - Myśmy też dowiedzieli się wczoraj po południu od wykonawcy inwestycji o zamiarze zamknięcia przystanku. Zawiodła komunikacja między nami, bo o takich sprawach wykonawca był zobowiązany informować z odpowiednim wyprzedzeniem - dodaje rzeczniczka.

Dodajmy, że przystanek zniknie na stałe. 

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 55

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Piotrek 2018-04-06 10:11:49

  Skoro przystanek na JPII jest zlikwidowany, to gdzie będą stawać autobusy w kierunku Szpitala? Po drodze, jest tylko przystanek PKP

  8 4
 • ~Sky 2018-04-06 12:05:22

  Mam nadzieję, że to spóźniony żart z okazji 1 kwietnia...

  8 3
 • ~Hzyk 2018-04-06 12:05:36

  Eko terror pedałowców trwa. Teraz kobita idąca z pracy z zakupami pójdzie do przystanku jeszcze dalej, żeby jaśniemodni pańśtwo mogli w sobotę polansować się na nowej holenderce. Gratulacje do Wodzisławia płyną z Rybnika, w którym ten absurd sięgnął zenitu.

  19 7
 • ~Rychu 2018-04-06 13:26:00

  Więcej tych ścieżek pobudujcie. Przy Rybnickiej jest ścieżka, a co chwilę jakiś rowerzysta jedzie drogą, mimo, że to niedozwolone , jeśli obok jest ścieżka. A ciężarowe auto nie jest w stanie go wyprzedzić, bo nabudowali durnych wysepek i trzeba się wlec przez takich ignorantów nieznających przepisów.

  17 5
 • ~ 2018-04-06 18:58:25

  @Rychu - jeżeli ścieżka jest zaniedbana a takich jest pełno w naszej okolicy, to się rowerzystom nie dziwię że jadą drogą ... Zawiodła komunikacja? Przecież w wodzisławiu(przepraszam dzielnica sosnowca) jest masakra. Zaorać i podzielić terytorium mniejszym gminom albo barany wypasać ...

  4 11
 • ~Arteks 2018-04-06 19:20:53

  @hzyk - eko-terror? To raczej moto-terror niszczy nasze miasta w których trzeba ogromne ilości powierzchni przeznaczać na parkingi. I niech się kierowcy aut tak nie awanturują - w końcu podatki płacą wszyscy mieszkańcy, a niestety to często piesi, niepełnosprawni i rowerzyści byli dyskryminowani w podziale środków bo zazwyczaj 99% szło na drogi. W Rybniku się to już zmieniło, a w Wodzisławiu też ten proces zaczyna. To bardzo cieszy, że te miasta biorą przykład odnośnie równouprawnienia rowerzystów z zachodnich miast.

  11 10
 • ~Sky 2018-04-06 19:41:30

  Arteks - ścieżki rowerowe mogą być, ale musi to być robione z głową, a nie kosztem wszystkiego co popadnie. Ścieżka rowerowa zamiast przystanku to jest po prostu kpina, moim zdaniem ona dyskryminuje właśnie pieszych i ludzi niezmotoryzowanych. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo zaraz z całej ulicy Jana Pawła II zrobią jedną wielką ścieżkę rowerową. Aha, jeszcze jedna sprawa - co z centrum przesiadkowym? Z tego co pamiętam (mogło się coś zmienić, to mnie poprawcie) zakładano, że autobusy nie będą zjeżdżały pod dworzec bo... jest wyżej przystanek na Jana Pawła II, który właśnie zlikwidowali - czy tylko mnie tu coś nie pasuje?

  13 1
 • ~Arteks 2018-04-06 20:39:42

  @sky - cały sens utworzenia centrum przesiadkowego polega na tym aby autobusy zajeżdżały pod sam dworzec. Jeśli tego nie będzie - sens
  centrum przesiadkowego spadnie. Być może z tego właśnie powodu zlikwidowano obecną wiatę (może trochę za szybko?). Być może w czasie inwestycji należało przenieść wiatę kawałek dalej jeśli w tym miejscu ma powstać ścieżka.

  9 7
 • ~siwy 2018-04-10 11:20:25

  Głupota z tą likwidacją przystanka.
  Starsza babcia ma nieść zakupy dalej bo ktoś usunął przystanek zamiast pogodzić jedno i drugi ?? Miejsca wystarczy na ścieżkę rowerową i przystanek.

  1 0
 • ~siwy 2018-04-10 11:27:54

  ~Arteks
  Samochody na gaz są ekologiczne. Trzeba zlikwidować Diesle.
  Nie ma mowy o moto-terrorze. Kierowcy samochód płacą podatki. Podatek od ubezpieczenia samochodu płaci kierowca nie ubezpieczyciel. Podatek skarbowy od kupna samochodu. Badanie techniczne. Opłata paliwowa, akcyzaw paliwie, vat w paliwie. Kupując części i płyny eksploatacyjne, i wszystko inne płacą kierowcy. Wszyscy za to płacą ? Nie. Tylko kierowcy. Natomiast rowerzysta kupując rower nie musi mieć nawet ubezpieczenia ani prawa jazdy. Wiele dzieci jeździ nawet bez kart rowerowych.
  Nie noszą kamizelek wymuszają pierwszeństwo. Jadą na drodze zamiast ścieżki rowerowej. Przejeżdżają na czerwonym.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 743