Koszykarki zwycięskie. Olimpia wygrywa z UKS-em Dwójka (98:44)

W niedzielę (9 października) koszykarki Olmipii Wodzisław pokonały we własnej hali UKS Dwójka Kamienica Polska 98:44. Mecz przez cały czas układał się po myśli gospodyń, które ostatecznie pewnie pokonały swoje rywalki.

Seniorki Olimpii Wodzisław Śląski pokonały we własnej hali UKS DWÓJKA Kamienica Polska 98:44 (17:12, 29:10, 27:12, 25:10).

W przerwie meczu, V-ce Prezydent Wodzisławia Śląskiego p. Izabela Kalinowska, podziękowała trenerowi - Zbigniewowi Kobylińskiemu, za wykonaną pracę na rzecz rozwoju koszykówki w naszym mieście.

W zawodach brały udział:
Aleksandra Piechaczek 35pkt, Paulina Słodowy 17, Zuzanna Walecka 14, Patrycja Hnida 11, Laura Cichy 8, Kinga Karwot 7, Maria Cichy 4, Martina Gozdek 2, Aleksandra Jazłowiecka-Świętek.

Po meczu głos zabrała kapitan koszykarek z Wodzisławia.

Na początku meczu wkradło się za dużo chaosu zarówno w obronie jak i w ataku, co rywalki bardzo dobrze wykorzystały. Pomimo słabszej pierwszej kwarty w której zabrakło skuteczności myślę, że od początku miałyśmy mecz pod kontrolą.
Od drugiej kwarty, zaczęłyśmy grać bardziej zespołowo, co jest naszym głównym założeniem w każdym meczu. Mnie osobiście najbardziej cieszą te akcje w których każda z nas dokłada swoją cegiełkę do zdobytych punktów. Druga połowa meczu była już tylko formalnością, co potwierdził końcowy wynik. Dobre momenty z meczu na pewno będziemy utrwalać, a nad tymi słabszymi dalej ciężko pracować. Warto również zwrócić uwagę na to, że coraz więcej minut spędzają na boisku młode zawodniczki i całkiem dobrze sobie radzą, co mam nadzieję zaprocentuje w tym i każdym kolejnym sezonie - mówi kapitan, Paulina Słodowy.

Kolejny mecz koszykarki Olimpii Wodzisław Śląski rozegrają na wyjeździe w sobotę (15 października) z AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5