Koszykarskie derby dla MKS-u Wodzisław

Za nami koszykarskie derby MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – MKKS RYBNIK. Ostatecznie to wodzisławianie pokonali swoich rywali 105:91.

Mecz doskonale otworzyli wodzisławscy juniorzy, pierwszą kwartę spotkania wygrywając 31:15. Zagrali z bardzo dobrą skutecznością rzutów z gry. Chwilami doskonale funkcjonował szybki atak napędzany przez Alana JatczykaRafała Szlachtę wyprowadzany po zbiórkach na tablicy Roberta Szlachty i Tomasza Kądzioły.

Druga kwarta to w dalszym ciągu bardzo dobra gra MKS-u w obronie i ataku. Efekt to zejście po pierwszej połowie zawodów do szatni zawodników MKS–u z 24 punktami przewagi, których rybniczanie nie byli w stanie zniwelować do końca meczu , mimo ich lekkiej przewagi w drugiej odsłonie tego spotkania.

Najlepiej w statystykach meczowych zaprezentowali się: Robert Szlachta, Rafał Szlachta, Tomasz Kądzioła, Alan Jatczyk.

MKS Wodzisław – MKKS Rybnik 105:91 (31:15!, 32:24, 21:26, 21:26)

MKS: Alan Jatczyk 28, Rafał Szlachta 26(1x3pkt.) Robert Szlachta 20(2x3pkt.) Tomasz Kądzioła 17, Remigiusz Kaczor 8, Tobiasz Ptak 6, Jakub Grabski, Szymon Kyrcz, Grzegorz Płonka, Jan Bochenko i Jakub Jasiński. Trener - Marek Malik.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0