Koszykarze MKS-u grają coraz lepiej

2014-12-04, Autor: mkor, źrodlo: mat. pras.
Wysokie zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław Śl. w eliminacjach do Mistrzostw Polski MU-14. Nasz zespół uporał się z rywalami z Gliwic 99:58 ( 21:11, 28:13, 28:14, 22:20).

Od początku spotkania wodzisławscy koszykarze dominowali nad zespołem z Gliwic. Pierwsze trzy kwarty to bardzo dobra i skuteczna (58%) gra zespołu MKS.

Dopiero w czwartej kwarcie mecz zrobił się bardziej wyrównany, z powodu braku pełnej koncentracji naszych zawodników. Bardzo dobre zawody rozegrał Grzegorz Płonka. Był skuteczny w rzutach z gry – 86% dobrze ustawiał się do pomocy w obronie i był aktywny w walce na tablicach. Stuprocentową skutecznością w rzutach, do tego ośmioma zbiórkami z tablicy, trzema blokami i asystami, popisał się w tym meczu powracający do pełnej sprawności po kontuzji Robert Szlachta. Jego Eval to 24.

- Coraz lepiej wygląda współpraca zawodników w ataku - mówił po meczu trener Marek Malik. Jego ekipa zanotowała 24 asysty.

Kolejny mecz: MU-14 MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – MCKiS Czeladź w poniedziałek 15.12.2014, godz. 18.00 do hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląski (Osiedle Piastów)

MKS Wodzisław Śl. - GTK Gliwice 99:58 ( 21:11, 28:13, 28:14, 22:20)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 20 – kpt. zespołu, Michałowski Patryk 18, Płonka Grzegorz 12, Szlachta Robert 10, Adamczyk Michał 9, Kyrcz Szymon 7, Szlachta Rafał 7, Skrzydło Filip 6, Przybyła Łukasz 5, Moczała Dawid 4, W zawodach brali też udział: Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik.