Koszykówka: Olimpia mimo prowadzenia po trzech kwartach schodzi z parkietu pokonana

2017-10-16, Autor: PS

Po przerwie w rozgrywkach koszykówki jaką miała drużyna Adama Kubaszczyka, do Wodzisławia przyjechała ekipa UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Niestety ostatnia kwarta sobotniego spotkania okazała się zabójcza dla zawodniczek Olimpii.

Przerwa w rozgrywkach jaką miały koszykarki z Wodzisławia została solidnie przepracowana co udowodniły trzy pierwsze kwarty.

Od pierwszych minut przewagę na parkiecie miały gospodynie. Duży udział w grze podopiecznych trenera Kubaszczyka, miała Ewa Canert. Warto dodać, że Ewa jest wychowanką UKS Basket Aleksandrów Łódzki, a w Olimpii przebywa na wypożyczeniu.

Kwarta otwarcia zakończyła się zwycięstwem 21:15, dla wodzisławianek. Walka o każdy metr placu gry, trwała również w kolejnych minutach spotkania.

Druga kwarta okazała się ciut słabsza w wykonaniu Olimpii dzięki czemu przyjezdnym udało się odrobić trzy punkty 15:18.

Trzecia kwarta to kolejny popis gry drużyny z Wodzisławia. Zacięta rozgrywka ostatecznie kończy się wygraną Olimpii 20:19.

Do ostatnich 10 minut spotkania obie ekipy przystąpiły przy stanie 56:52. Zaliczka 4 punktów dawała nadzieje na pozytywny wynik w sobotnim spotkaniu. Niestety decydująca kwarta okazała się koszmarem dla wodzisławianek. Przyjezdne wygrały tą część meczu różnicą 22 punktów, 8:30 i ostatecznie pokonały Olimpię Wodzisław Śląski 64:82.

Olimpia Wodzisław Śląski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 64:82 (21:15, 15:18, 20:19, 8:30)

Olimpia: Majka (5), Klimowska (13), Canert (17), Rutkowska (12), Jasiulewicz (8) – Cichy, Kocon (5), Grzegorzek, Walocha, Gorel, Pawlik (4). Trener Adam Kubaszczyk.

Basket: Danych (25), Myślak (14), Krzyszczak (2), Maciejewska (2), Dudek (12) – Płonka (21), Skopińska (2), Wieczyńska (2), Kośla, Samulak (2), Solak. Trener Piotr Neyder.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1