zamknij

Wiadomości

Kradną tory w Pszowie? PLK zawiadamia policję

2018-05-04, Autor: tora

Polski Linie Kolejowe podejrzewają, że w Pszowie przy okazji prac rekultywacyjnych na terenach po Kopalni Anna kradzione są tory. O procederze zawiadomił PKP PLK portal tuWodzisław.pl.

Reklama

Do naszej redakcji trafiła informacja od osób obserwujących uważnie, co dzieje się w rejonie prowadzonych prac rekultywacyjnych.

Mieszkańcy zaobserwowali, że ekipy operowały nie tylko na terenie po kopalni, ale też na działkach towarzyszących, na których były ułożone tory linii kolejowej 192. Właśnie tymi torami w czasie działania KWK Anna transportowany był urobek. Mieszkańcy zauważyli, że szyny są rozcinane palnikami i demontowane.

Przekazaliśmy tę informację Polskim Liniom Kolejowym do weryfikacji. Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK poinformował nas, że rzeczywiście może dochodzić do kradzieży szyn. Z tego powodu PLK złożyły na policję zawiadomienie o podejrzeniu kradzieży mienia. - Jeżeli ktoś przez pomyłkę wszedł na nasz teren i zabierał szyby, to powinien się z tego wytłumaczyć i tory oddać. Ale jeżeli nastąpił zabór mienia z premedytacją, to powinno to być ścigane – mówi Jacek Karniewski.

Torowisko nie było już użytkowane przez PLK. Nie oznacza to jednak, że tory nie przedstawiają wartości dla Kolei. Jacek Karniewski tłumaczy, że szyby z rozbieranych linii bywają wykorzystywane ponownie np. na bocznicach, o ile ich stan techniczny na to pozwala.

To nie pierwszy sygnał o nieprawidłowościach towarzyszących pracom rekultywacyjnym na terenie po KWK Anna. Pisaliśmy też o niepokojach ludzi obawiających się o swoje domy w związku z wybieraniem odpadów >>>Czy domy w Pszowie spadną z urwiska przez wydobycie odpadów?<<<

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~paternoster 2018-05-04 13:33:21

  Autorze, to co w końcu kradną? Szyny czy szyby. Jeśli szyny są własnością PKP, a teren jest prywatny, PKP powinny je zlikwidować, a nie straszyć policją.

  7 3
 • ~Jan Psota 2018-05-04 23:40:55

  Towarzystwo Entuzjastów Kolei poinformowało PLK o tym procederze (kradzieży szyn w stronę kopalni od przejścia przez tory pod schodami) 30 marca b.r. Nie piszcie więc, że wiedzą o tym od Was. Z drugiej strony: rzetelność wymagałaby, by PLK po odebraniu takiej informacji z Waszej strony przyznała się, że wiedzą o tym od miesiąca i od kogo wiedzą. A jeżeli oni tej rzetelności dochowali, to co mamy pomyśleć o Was, panowie redaktorzy?...

  8 3
 • ~Mariano_Italiano 2018-05-06 09:58:04

  Taa...co ma portal zrobić jak zgłaszają się osoby informujące o nieprawidłowościach? Poinformować odpowiednie słuźby i tak zrobili i tak napisali. To że ktoś inny zgłaszał to super, ale czepianie się że my pierwsi a nie wy to tak zabawa w piaskownicy. A tak na marginesie - fajną robotę robicie miłośnicy kolei, dzięki ☺

  3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 298