Krystian Przybyła złotym medalistą Pucharu Europy IBF

2018-05-10, Autor: szuM

Krystian Przybyła z wodzisławskiego klubu PASW zdobył złoto w Pucharze Europy IBF. W zawodach wzięło udział kilkaset osób z 5 różnych krajów.

28 kwietnia w Bieruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy JuniorówOtwarty Puchar Seniorów federacji IBF - International Budo Federation. Łącznie w zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z Ukrainy, Czech, Węgier, Holandii i Polski.

PASW wystawił swoją kadrę z kilku ośrodków. Największym sukcesem pochwalić się może instruktor Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, który prowadzi treningi w Szkole Podstawowej nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.

W kategorii Seniorów - kata zwierzopodobne - wystąpił i pokazał się ze świetnej strony Krystian Przybyła, który prowadzi treningi w Wodzisławiu, Raciborzu i Gliwicach. Wykonując klasyczne wietnamskie formy Tygrysa i Żurawia, zdobył złoty medal i pozostawił konkurencję daleko w tyle. Zacięta walka toczyła się tylko o srebrny medal.

Ryszard Bochm indywidualnie wywalczył 3 medale w formach kata (kata bez broni - 3 miejsce, kata zbronią - 2 miejsce, a także kata zwierzopodobne - 2 miejsce) oraz Puchar Najwszechstronniejszego Zawodnika Turnieju. Wraz z instruktorem Tomaszem Kołeczko z PASW Cieszyn wywalczył również 1 miejsce i złote medale w konkurencji Duo-System Self-Defense (prezentacja technik samoobrony przed atakami nożem, kijem, ciosami, chwytami i technikami nożnymi).

Dawid BrzuskaMarcin Kościerzyński z PASW Skoczów zdobyli brązowe medale w konkurencji Duo-System.

Łącznie zawodnicy PASW przywieźli 8 medali - 3 złote, 2 srebrne3 brązowe w konkurencjach: Duo-System Self-Defense oraz w konkurencjach Form Kata.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1