Liga okręgowa: Dwa karne w doliczonym czasie gry dają Odrze remis

2017-09-14, Autor: PS, źródło: odrawodzislaw.pl

Dosyć niecodzienny przebieg miało spotkanie 5 kolejki ligi okręgowej w Skrzyszowie. Do 90 minuty piłkarze miejscowej Gwiazdy prowadzili 2:0 z boiska schodzili tylko z jednym punktem.

Przez większość czasu pierwszej odsłony meczu gra toczyła się głównie w środku boiska. Na boisku było sporo strat, niecelnych podań oraz bezpardonowych wejść, po których arbiter wielokrotnie musiał przerywać spotkanie.

W 28. minucie Gwiazda Skrzyszów objęła prowadzenie wykorzystując stały fragment gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oraz odegraniu głową przez Wojciecha Oślizło, do bramki Kamila Zemanka z bliskiej odległości trafił Kamil Baranek.

Po przerwie gra niewiele różniła się od tej przed zmianą stron. Na boisku w drużynie Odry pojawili się między innymi Rafał Czogalik oraz Sebastian Markiewicz. Widzieliśmy sporo ostrej gry oraz kilka strzałów po obu stronach, lecz wszystkie niecelne.

Dwie minuty przez zakończeniem regulaminowego czasu gry gospodarze podwyższają prowadzenie za sprawą Grzegorza Porwoła.

W 92. minucie ręką w polu karnym zagrywa jeden z zawodników ze Skrzyszowa i sędzia wskazuje na „wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Sebastian Markiewicz, który strzałem w prawy dolny róg bramki pokonuje golkipera Gwiazdy. Po wznowieniu gry ze środka boiska Odra ruszyła z wysokim pressingiem oraz zaatakowała prawie wszystkimi zawodnikami z pola. Opłaciło się, bo już chwilę później mieliśmy kolejną jedenastkę po faulu na jednym z zawodników Odry. Przed szansą wyrównania stanu meczu stanął Markiewicz i ponownie pokonał Pawła Lajdę.

Oba karne zostały podyktowane całkowice słusznie - mówi Tomasz Włoka. W pierwszym przypadku była ewidentna ręka a w drugim ewidentny faul. Tym bardziej są dla mnie nie zrozumiałe pretensje gospodarzy do sędziego.

Gwiazda Skrzyszów - Odra Wodzisław 2:2 (1:0)

1:0  Baranek Kamil, 28min

2:0  Porwoł Grzegorz, 88min

2:1  (k) Markiewicz Sebastian, 92min

2:2  (k) Markiewicz Sebastian, 93min

Gwiazda: Lajda Paweł – Hudek Bartosz, Kuźdub Dawid, Baranek Kamil (83′ Szuła Wojciech), Oślizło Krzysztof, Oślizło Wojciech /kapitan/, Kanafek Bartosz (90′ Szczerbiak Michał), Lubszczyk Bartosz (70′ Łozowski Mateusz), Woźnica Mateusz, Porwoł Grzegorz, Tront Kamil
Trener: Cudnowski Marek

Odra: Zemanek Kamil – Krzyżok Krzysztof, Przydatek Krzysztof, Radler Błażej, Gać Artur /kapitan/, Starowicz Damian (72′ Kopacz Jakub), Krause Michał (46′ Czogalik Rafał), Ślesiński Arkadiusz (57′ Gojny Grzegorz), Tarka Damian (66′ Nowak Damian), Kondziołka Mateusz (46′ Markiewicz Sebastian), Paszek Marcin