Liga okręgowa: elektryzujące derby za nami

2014-03-24, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Działo się na boisku w Turzy Śląskiej. Tamtejsza Unia po emocjonującym meczu pokonała Naprzód Czyżowice 2:1, mimo że do przerwy nic nie wskazywało na takie rozstrzygnięcie. Rozgrywki wznowiły też inne zespoły z powiatu.

W Turzy rewelacja rundy jesiennej - Unia podejmowała Naprzód Czyżowice. Do przerwy goście prowadzili po trafieniu Mateusza Szuścika.Sensacji jednak nie było, bo do słowa doszedł Paweł Kulczyk. Napastnik Unii w drugich 45-minutach dwukrotnie pokonał bramkarza Naprzodu i na 2 minuty przed końcem meczu dał zwycięstwo swojej drużynie.

LKS Unia Turza - LKS Naprzód Czyżowice 2:1
0 - 1 Mateusz Szuścik 23min.
1 - 1 Paweł Kulczyk 63min. asysta Dominik Zganiacz
2 - 1 Paweł Kulczyk 88min.

Udanie rundę wznowili piłkarze Płomienia Połomia, którzy na wyjeździe ograli LKS Krzyżnowice 2:1. Dzięki zwycięstwu drużyna z Połomii umocniła się w środku stawki i do Krzyżanowic traci już tylko 1 pkt.

LKS Krzyżanowice - Płomień Połomia 1:2
0-1 Łukasz Matuszek 65`
0-2 Łukasz Matuszek 83`

Zajmujący 14. miejsce, w gronie 16 drużyn, Górnik Radlin mierzył się u siebie z Silesią Lubomia. Górnik wygrał 1:0, co przy równoczesnym wyjazdowym zwycięstwie przedostatniej w tabeli drużyny z Łazisk, było wręcz koniecznością.

Górnik Radlin - Silesia Lubomia 1:0
1-0 Dawid Zimoń

Ciekawie było też w Skrzyszowie. Tamtejsza Gwiazda podejmowała Polonię Marklowice i wygrała 2:1. Mecz był o tyle interesujący, że oba zespoły znajdują się w czołówce. Dzięki zwycięstwu Gwiazda traci do 4. w tabeli Polonii tylko 1 punkt.

Gwiazda Skrzyszów - Polonia Marklowice 2:1
1-0 Woźnica
1-1 Szymiczek
2-0 Stabla

W meczu dwóch przeciętnych drużyn ligi okręgowej Naprzód Zawada przegrał u siebie z LKS Nędzą 0-1. Jedynego gola w meczu strzelił Mariusz Frydryk .

Naprzód Zawada - LKS Nędza 0:1
0-1 Mariusz Frydryk

Klasę potwierdzili zawodnicy KS 27 Gołkowice, którzy ograli u siebie słabo spisującą się w tym sezonie Naprzód Syrynię aż 4:0. W tej chwili Gołkowice liderują tabeli i zmierzają po awans do IV ligi, mając bezpieczną przewagę 7 punktów nad drugą Granicą Ruptawa.

KS 27 Gołkowice - Naprzód Syrenia 4:0