Liga okręgowa: Odra Wodzisław pokonuje wicelidera z Czernicy

2017-10-14, Autor: PS

Niespodzianka w Wodzisławiu Śląskim, Odra Wodzisław wysoko pokonuje wicelidera ZINA ligi okręgowej, Zameczek Czernica.

W spotkaniu 10. kolejki Zina Klasy Okręgowej przy Bogumińskiej Odra mierzyła się z wiceliderem tabeli. Do Wodzisławia przyjechała drużyna prowadzona przez byłego trenera wodzisławskiej Odry, Tomasza Babuchowskiego.Zameczek Czernica przed tygodniem przegrał z Polonią Marklowice, a Odra mimo prowadzenia przywiozła tylko punkt z Borucina.

W pierwszych fragmentach meczu przewagę miała drużyna gości, która już około 10. minuty mogła objąć prowadzenie. Po akcji lewą stroną z ostrego kąta uderzył jeden z zawodników zespołu z Czernicy, ale futbolówka minęła światło bramki Odry.

Niebiesko-Czerwoni od tego momentu przejęli inicjatywę i w dużej mierze rozgrywali piłkę na połowie rywala. Strzelać z dystansu próbował między innymi Artur Gać, ale jego mocne uderzenie zdołał obronić bramkarz Dmytro Svintsitskyi, który do niedawna występował w III ligowym ukraińskim FC Monolit Koziatyn. Później doskonałą okazję do zdobycia gola zmarnował Mateusz Kondziołka, który po doskonałym dośrodkowaniu Piotra Górnickiego z prawej strony nie trafił w światło bramki. Goście zdołali odpowiedzieć tylko strzałami z rzutów wolnych, ale tu na posterunku czuwał świetnie spisujący się w całym meczu Kamil Zemanek.

Przerwa nie przyniosła zmian zawodników, ale piętnastominutowy odpoczynek przydał się graczom obu drużyn. W drugiej odsłonie gry można było zobaczyć szybsze tempo konstruowania akcji. Siedem minut po zmianie stron Marcin Paszek wykorzystał błąd obrońcy drużyny z Czernicy i przedarł się do środka pola, skąd oddał strzał nie do obrony i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:0 dla Odry.

Goście próbowali szybko wyrównać, a świetną indywidualną akcją popisał się Patryk Dudziński, który jednym zwodem wyprowadził „w pole” naszych obrońców. Oddał strzał z ostrego kąta, ale Zemanek wybił piłkę na rzut rożny. Goście nadal próbowali zdobyć bramkę dającą remis, jednak z ataków niewiele wynikało.

Odra w 70. minucie meczu mogła podwyższyć wynik, ale po dośrodkowaniu z lewej strony i strzale głową jednego z podopiecznych Tomasza Włoki piłka minimalnie minęła światło bramki Zameczka. Z dystansu próbował również Paszek, ale jeden z obrońców gości zdołał zmienić tor lotu piłki, która nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

W końcówce goście atakowali większą ilością zawodników co wiązało się z tym, że zostawiali również dużo wolnej przestrzeni na własnej połowie. Doskonale wykorzystali to zawodnicy Odry.

Najpierw Grzegorz Gojny przedarł się prawą stroną, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki – 2:0. Kilka minut później niepilnowany z lewej strony Sebastian Markiewicz ruszył w kierunku bramki, wygrał pojedynek z obrońcą i uderzył pod poprzeczkę. Goalkeeper gości nie miał szans na skuteczną interwencję i po raz ostatni w tym dniu musiał wyciągnąć piłkę z siatki – 3:0 dla Odry.

Odra Wodzisław - Zameczek Czernica 3:0 (0:0)

1:0 - Paszek 52 min.

2:0 - Gojny 80 min.

3:0 - Markiewicz 84 min.

Odra: Zemanek Kamil – Górnicki Piotr, Przydatek Krzysztof, Radler Błażej, Markiewicz Sebastian, Gać Artur (77′ Markiewicz Emanuel), Krzyżok Krzysztof, Tarka Damian, Kondziołka Mateusz (67′ Nowak Damian), Ślesiński Arkadiusz (58′ Gojny Grzegorz), Paszek Marcin (78′ Krause Michał). Trener: Włoka Tomasz.

Zameczek: Svintsitskyi Dmytro – Styczeń Grzegorz, Tuleja Mateusz, Krzysztoń Patryk, Jachimowicz Adam, Kaizik Szymon, Przeliorz Tomasz (75′ Durczok Ramon), Kuciel Bartosz (75′ Gembalczyk Łukasz), Sękowski Paweł, Dudziński Patryk, Łaciok Krzysztof (65′ Wiklak Rafał). Trener: Babuchowski Tomasz.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 4