zamknij

Wiadomości

M.Kieca żąda przeprosin od K.Biernackiego. Będzie pozew?

2019-05-24, Autor: ig

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca wystosował pismo do Kacpra Biernackiego, w którym wzywa lidera Stowarzyszenia Wodzisław 2.0 do „ zaniechania naruszeń dóbr osobistych”.

Kacper Biernacki, lider Stowarzyszenia Wodzisław 2.0 w mediach społecznościowych opublikował wezwanie, które otrzymał od prezydenta Mieczysława Kiecy.

Reklama

Prezydent powołuje się na informator stowarzyszenia, w którym miały pojawić się informacje nieprawdziwe, godzące w dobre imię włodarza miasta.

- Na temat rzekomego zabrania przez Radę Miejską z mojej inicjatywy 32.600 zł z dotacji na sport i przekazania ich na „ prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest” - czytamy w piśmie.

Ropowszechnianie takich informacji, zdaniem Mieczysława Kiecy, podważa zaufanie społeczne, które jest niezbędne do piastowania funkcji prezydenta miasta.

Kacper Biernacki został wezwany do „zaniechania naruszania dóbr osobistych w opisany powyżej sposób”. Prezydent domaga się również sprostowania i przeprosin.

Jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione Mieczysław Kieca zapowiada podjęcie dalszych kroków prawnych.

O burzliwej dyskusji na temat przesunięcia środków pisaliśmy pod koniec kwietnia. >>Wodzisław: 32 tys. zł nie na sport, a organizację Oktoberfestu<<


 

 

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Wojciech Kotyla 2019-05-25 08:29:42

  Kieca z pewnością był inicjatorem tej roszady budżetowej także dla mnie też je przesunął. Kieca chyba zdurnial już do reszty i bawi się w gierki słowne bo pewnie prywatna impreza i zakrapiana go uraziły. Ot taki dzieciak w piaskownicy robi gownoburze bo ktoś mu zabawę psuje. Wytacza przy tym armatę na robaczka bo czuję się urażony że spać po nocach nie może. Tym czasem nikt rozsądny nie ma wątpliwości że to jest zakrapiana impreza a czy prywatną to kwestia sporna choć oczywista raczej dla wielu gdyż wywodzi się ona z prywatnej inicjatywy, która obecnie pewnie wck prowadzi. Mimo to na miejscu Kacper Biernacki powinien dopytać jakie koszty ponosi wck i Warka bo pewnie kosztami się dzielą a to wystarczy by zastosować skrót myślowy o prywatnej imprezie. Kieca zamiast zająć się poważnymi problemami miasta stosuje zastraszanie z armatami bo jego ego ucierpiało.

  17 11
 • ~Franciszek Ostojski 2019-05-26 16:57:04

  przecież każdą decyzję związaną z budżetem musi przegłosować Rada Miasta

  6 1
 • ~Wojciech Kotyla 2019-05-27 00:08:17

  Franciszek Ostojski - i co to zmienia? w tym przypadku liczy się kto podejmuje decyzję.

  1 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Wodzisław potrzebuje drugiego wiceprezydenta?
Oddanych głosów: 207