Śląskie kuratorium chce za plecami rodziców zlikwidować małe klasy? Taka informacja od kilku dni krąży w sieci. Wśród internautów zawrzało. Tymczasem kuratorium w Katowicach odpiera – To jest bzdura, fake news – słyszymy.
Od kilku dni w internecie krąży niepokojąca informacja związana z mało licznymi klasami. - Jak donoszą nauczyciele ze Śląska, kuratoria oświaty wydały polecenie szkołom, aby do końca wakacji rozwiązały klasy, w których jest mniej niż 20 uczniów. Według nowych zaleceń klasy obecnie mają liczyć 28 uczniów. Dyrektorzy szkół dostali również polecenie, by nie informować o tym procesie rodziców – czytamy na jednym z fanpage'y na Facebooku.
Wg internauty, który opisuje sytuację, obecnie trwa wielkie liczenie w szkołach i dramatyczna walka nauczycieli o zachowanie swojej klasy i miejsca pracy. - Proces likwidacji dotyczy terenu całej Polski. Ponieważ żaden rodzic nie może być pewny czy jego dziecko wróci we wrześniu do swojej klasy zalecam każdemu udać się osobiście lub zadzwonić do sekretariatu szkolnego, by sprawę wyjaśnić – dodaje.
Temat jest bardzo dobrze znany śląskiemu kuratorium. - To jest bzdura, fake news. Kuratorium Oświaty w Katowicach nie wydało dyrektorom szkół żadnych poleceń, aby do końca wakacji rozwiązali klasy, w których jest mniej niż 20 uczniów – mówi wprost Anna Kij, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Katowicach.
W podobnym tonie wypowiadają się urzędnicy w Wodzisławiu Śląskim. - Jako organ prowadzący nic nie wiemy o żadnej instrukcji z kuratorium, a na pewno o niej byśmy wiedzieli, gdyby była - mówi Mateusz Jamioła z Biura Prezydenta Wodzisławia Śląskiego. Tak samo o żadnym poleceniu z kuratorium nie wiedzą w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. - Nie rozumiem w ogóle dlaczego kwestia liczebności klas miałaby interesować kuratorium. To sprawa organów prowadzących i samych szkół - mówi Wojciech Raczkowski ze starostwa.
Na stronie Kuratorium pojawił się też komunikat dotyczący klas I szkoły podstawowej. - Jeśli zgłosi się choć jeden uczeń zamieszkały w obwodzie tej szkoły, dyrektor nie może odmówić jego przyjęcia – dodaje Anna Kij.
Spotkaliście się z podobnymi informacji jak w przytoczonym poście na Facebooku?
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Mając ponad 3 promile prowadziła samochód. Podróż zakończyła na ogrodzeniu
9055Wyłączenia prądu w powiecie wodzisławskim. Sprawdźcie harmonogram
7975Pożar mieszkania po wybuchu petardy. Nie nadaje się ono do mieszkania, potrzebny remont i pomoc
6769Policja poszukuje 37-letniego Michała Mrozka. Mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił!
5724"Czołówka" na ul. 1 Maja w Godowie. Cztery osoby trafiły do szpitala
4684Przynajmniej mieli spokojne święta... Znęcał się nad rodzicami i dziadkiem, trafił do aresztu!
+14 / -025-latek, pijany i bez prawa jazdy wjechał w słup
+12 / -0Mając ponad 3 promile prowadziła samochód. Podróż zakończyła na ogrodzeniu
+11 / -089-latka wzywała pomocy. Dzięki reakcji świadków udało się ją uratować!
+9 / -0Z nożem w ręku chodził przy galerii. Zatrzymano go, gdy... zmieniał spodnie
+8 / -0Razem w obronie elektrowni i przemysłu. Dziś wielki protest związkowców w Warszawie (foto, wideo)
1ZUS: wypełniasz wniosek o rentę wdowią? Nie popełniaj tych błędów
0Dotacje na rozwój sportu w Wodzisławiu Śląskim przyznane. Wiemy, jakie wsparcie otrzymają poszczególne kluby
0MZK: wolontariusze WOŚP pojadą za darmo
0Policja poszukuje 37-letniego Michała Mrozka. Mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił!
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert