zamknij

Wiadomości

Mieczysław Kieca bez wotum zaufania, ale z absolutorium

2020-06-24, Autor: AB

Dziś w wodzisławskim magistracie odbyła się debata nad Raportem o stanie miasta. Podjęto rówież uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania prezydentowi miasta Wodzisławia Śląskiego.

Reklama

Dziś w wodzisławskim magistracie odbyła się debata nad Raportem o stanie miasta. Prezydent Kieca zaprezentował obszerne informacje dotyczące Wodzisławia Śląskiego i podjętych działań na rzecz miasta. Tuż po, rozpoczęła się debata nad raportem, biorący w niej udział radni mieli okazję skomentować wypowiedź prezydenta i opracowany przez niego dokument.

- Raport został bardzo ładnie opracowany, jak oferta turystyczna, która jednak zderza się z rzeczywistością - powiedział przewodniczący rady Dezyderiusz Szwagrzak.

Działania prezydenta przez część radnych zostały ocenione bardzo krytycznie, zarzucano mu między innymi brak komunikacji z mieszkańcami dzielnic miasta, czy brak chęci współpracy:

- Życzę panu, panie prezydencie, żeby się panu chciało chcieć - rozpoczał swoją wypowiedź radny Króliczek

Byli też radni, którzy stanęli w obronie prezydenta i jego działań:

- Odnosze wrażenie, że od początku kadencji jest atak na prezydenta i urzędników, bo nie jest z partii PiS - powiedział Eugeniusz Chłapek.

Radni odnieśli się również do ewentualności organizacji referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta:

- Czekam na to referendum. To ono pokaże poparcie mieszkańców dla prezydenta - powiedział Eugeniusz Ogrodnik.

Czy dojdzie do referendum?

Dziś 21 radnych stosunkiem głosów 10 do 11 podjęło decyzję o braku wotum zaufania dla prezydetna.

W kolejnym punckie przedstawione zostało sprawozdanie finansowe miasta Wodzisławia Śląskiego za 2019 rok wraz z sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za 2019 rok, informacja o stanie mienia komunalnego. Zostało ono przyjęte przez rajców miejskich, a prezydentowi stosunkiem głosów 16:3 przyznano absolutorium  z tytułu wykonania budżetu.

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~puchacz 2020-06-25 18:23:29

  Kiedy będzie miał program Rafał Trzaskowski popierany przez Prezydenta Wodzisławia Śląskiego ? W piątek przed północą ? na 5 minut przed ciszą wyborczą ?

  10 5
 • ~Rafał Bogusław Połednik 2020-06-26 10:09:53

  https://trzaskowski2020.pl/program

  4 5
 • ~may 2020-06-26 13:32:03

  Jak dobrze pamiętam, w 2013 już był jeden radny "jedynej prawdziwej partii", Zalewski się nazywa, który wymyślił sobie referendum, w którym przegraliśmy wszyscy. PIS - bo mieszkancy jednak zaufali prezydentowi; a drugimi przegranymi byli niestety sami mieszkancy, których to referendum - o ile dobrze pamiętam - kosztowało 300 000 złotych. A Pan Zalewski żadnych strat i kosztów z tego tytułu nie poniósł.
  Fajnie się wydaje sie swoje pieniądze, co? Takie miasto jest bogate? 68 mln zł długu, ale dowalmy kolejny 0.5 bańki na referendum. Banda idiotów.
  Przy okazji tege refendum, jako mieszkaniec proszę dorzuć pytanie: "Czy jesteś za odwólaniem Rady Miasta". Bardzo chętnie przyjdzę i zagłosuje na TAK

  2 2
 • ~Wojciech Kotyla 2020-06-28 08:08:09

  @may - pół bańki to kropla wobec 8 mln wydanych na drogę do strefy olszyny, w której to kieca zapewniał o pojawieniu się inwestorów. Droga jest od kilku lat i efektu zero. Przykładów można mnożyć. Referendum samo w sobie nie jest dobrym pomysłem, bo zaczną się plebiscyty. Krytyka natomiast jest dozwolona - Kieca nie rozumie jednak tej kwestii. Czuje się jak pączek w maśle, którego ktoś kąsa.

  2 1
 • ~puchacz 2020-06-29 19:29:02

  ~~Rafał Bogusław Połednik to ma być program Trzaskowskiego ? Same ogólniki i wodolejstwo , które stoi w sprzeczności z tym z czym startował na prezydenta Warszawy . To co jest prawdą ? Manipulacja , koniunkturalizm i instrumentalne traktowanie ewentualnego elektoratu. Co jest prawdą? Wiarygodność Trzaskowskiego jest zerowa. DOBRY KAMCA MUSI MIEĆ DOBRĄ PAMIĘĆ...Trzaskowski jej nie ma.

  6 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy najmłodsi uczniowie mogą czuć się bezpiecznie w drodze do szkoły?Oddanych głosów: 103