zamknij

Wiadomości

Mieczysław Kieca: moja wyobraźnia zaczyna się tam, gdzie Pana się kończy. W tle troska o mieszkańców

2021-11-20, Autor: ab

Od kilku dni trwają spotkania prezydenta Wodzisławia Śląskiego z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. A w ich tle krąży kwiecista korespondencja pomiędzy Dezyderiuszem Szwagrzakiem a Mieczysławem Kiecą. I my dzisiaj o niej, ale także o szczerości deklarowanej troski o mieszkańców miasta.

Reklama

Szwagrzak: to brak wyobraźni

Od wtorku trwają spotkania Mieczysława Kiecy z mieszkańcami miasta. Na jednym z nich obecna była nasza redakcja. Jak można było się spodziewać, w dobie galopującej statystyki zakażeń koronawirusem, rozpoczęło się ono od prośby o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i wypełnienie tzw. „ankiety covidowej”.
Przypomnijmy, w ubiegłym roku takie spotkania nie mogły mieć miejsca ze względu na obowiązujący lockdown. Nie mniej jednak Dezyderiusz Szwagrzak wyraził obawę o bezpieczeństwo uczestników i podzielił się nią z prezydentem:

- Zwracam się do Pana z zapytaniem, czy biorąc pod uwagę obecną trudną sytuację związaną z pandemią Covid-19 zasadne jest organizowanie tzw. spotkań prezydenta z mieszkańcami miasta w dzielnicach naszego miasta? - z takim pytaniem zwrócił się w piśmie do prezydenta.

Wątpliwości, które targają przewodniczącym, jest jednak zdecydowanie więcej: czy spotkanie nie mogłyby odbywać się w bezpieczniejszym okresie, czy zapewnione jest wystarczające bezpieczeństwo przychodzącym na te spotkania mieszkańcom i co ciekawe czy członkowie rad dzielnic, którzy zdaniem Szwagrzaka:

(…)są w związku z Pana decyzją mimo swej woli zaangażowani w organizację w/w spotkań, są odpowiednio zabezpieczeni przed zarażeniem?

Skąd takie obawy Dezyderiusz Szwagrzak? Sam przewodniczący tak je uzasadnia:

- Po pierwsze z takimi obawami zwrócił się do mnie jeden z mieszkańców miasta, po drugie w dzisiejszym spotkaniu (17.11 - przyp. red.) w spotkaniu miała wziąć udział osoba, która w dniu dzisiejszym otrzymała pozytywny wynik Covid-19. Gdyby nie jej odpowiedzialność lub gdyby nie zauważyła pewnych objawów na czas, na dzisiejszym spotkaniu w Dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka mogłoby dojść do rozpowszechnienia wirusa - napisał.

I zaapelował: niech rozsądek weźmie górę nad brakiem wyobraźni.

Czytaj kolejne strony:

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Radek Adam 2021-11-20
  14:08:26

  19 5

  Czyżby chodziło o zakażoną jedłownicką radną która jest zdeklarowanym antyszczepionkowcem i z całą rodziną paradują w kościele bez masek ?

 • ~andrzejek 2021-11-20
  20:35:09

  17 7

  proszę o podanie imienia i nazwiska owej antyszczepionkowej radnej, tak by ludzie wiedzieli na kogo nie głosować w następnych wyborach

 • ~Spec 2021-11-20
  21:34:39

  10 4

  Czy to nie czasem ta radna z pis-u co posądzała naszego prezydenta o masonerię?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 868

Prezentacje firm