zamknij

Wiadomości

Mieszkańcy ulicy Połomskiej muszą liczyć się z utrudnieniami

2020-05-27, Autor: AB, materiał prasowy

Początek czerwca dla mieszkańców ulicy Połomskiej będzie się wiązał z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Reklama

W dniach od 1 do 3 czerwca 2020 r., wystąpią utrudnienia w ruchu związane z budową progów zwalniających w okolicach posesji 13-15 i 23-31.

- Ostatecznie po 15 miesiącach i bardzo wydłużonej procedurze, spowodowanej potrzebami licznych uzupełnień i korekt, w które była zaangażowana również gmina Marklowice, udało się szczęśliwie doprowadzić sprawę do finiszu - komentuje planowany remont Mariusz Blazy.

Jednocześnie dodaje, że na dzisiejszej sesji rady miejskiej zwróci się z pisemnym zapytaniem do prezydenta miasta w sprawie ujęcia w planach inwestycyjnych przebudowy całego odcinka ulicy Połomskiej, Korczaka i bocznej Jastrzębskiej.

- Ulice te wymagają przebudowy pasa drogowego oraz budowy chodnika tak by mogły spełniać standardy bezpieczeństwa i w przyszłości nie odstawać od przebudowywanej DW933 - dodaje radny.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~pomysłowy 2020-05-29
    08:01:27

    2 2

    Wąska droga z rozjeżdżonym poboczem często wybierana przez kierowców jako skrót co powoduje duże natężenie ruchu. Jestem w stanie zrozumieć, że mieszkańcy mieszkańcy mają już dość oszołomów za kierownicą, tumanów kurzu, śmieci na poboczu, smrodu i hałasu ale próg zwalniający to rozwiązanie zamieniające problem na problem. Pył z tarcz hamulcowych przy zwalnianiu i „przedmuchanie” katalizatora za progiem szybko trafi do płuc i ogródków warzywnych mieszkańców.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.