zamknij

Wiadomości

Mieszkanka Wodzisławia straciła wszystkie oszczędności. Oddała „policjantce” 66 tys. zł

2017-08-17, Autor: mk; źródło: KPP Wodzisław

Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. W poniedziałek w Wodzisławiu znów doszło do takiego zdarzenia. Niestety 76-latka przekazała swoje wszystkie oszczędności oszustom.

Reklama

W poniedziałek w Wodzisławiu Śląskim doszło do kolejnego oszustwa metodą "na policjanta". Łupem bezwzględnych naciągaczy padło ponad 60 tysięcy złotych.

Fałszywa "policjantka" zadzwoniła do starszej kobiety i poinformowała ją, że jej córka przebywająca za granicą miała wypadek, w którym ucierpiała inna osoba i potrzebuje pieniędzę aby polubownie "załatwić sprawę". Seniorka udała się do banku i wypłaciła wszystkie swoje oszczędności. Kilka minut później pod drzwiami mieszkania seniorki pojawił się młody mężczyzna, któremu przekazała 66 tysięcy złotych.

Dopiero po przekazaniu pieniędzy kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie oszustwo. Niedawno w podobny sposób seniorka z Wodzisławia straciła 10 tys. zł - czytaj więcej.

Policjanci apelują: bądźcie ostrożni, gdy zadzwoni Wasz telefon i rozmówca poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny czy policjantów.

 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~pietruch 2017-08-17
  14:40:22

  9 4

  Spółdzielnie mogą ruszyć 4 litery i rozwiesić kartki na klatkach. W autobusach to samo na szybach tak jak w innych miastach w temacie porzuconych bagaży itd. Starci ludzie niekoniecznie czytają artykuły w necie!

 • ~ 2017-08-17
  18:43:30

  12 5

  @pietruch: ale co mają spółdzielnie na klatkach wywieszać??! Plakaty "Nie bądź debilem! Nie dawaj kasy nieznajomym osobom!"

  Wynik tłuściutki, bo 66 tysi to fajna kasa, ale ludzie... myśleć trzeba! I nie łazić po sklepach i fyzjerach chwaląc się "jako jo mom piykno renta nimiecko"! Osobiście się mi zdarzyło takie przechwałki słyszeć.
  A oszuści pewno po takich tekstach typują sprytnych inaczej do strzyżenia. We wnuki trzeba było inwestować, a nie w przyszłą "bombonierę", granitowe wieko i do skarpety!

 • ~kaczor222 2017-08-17
  21:21:44

  4 8

  niby szkoda , ale k...a ile można gadać . jakby przestały oglądać TV trwam albo wiadomości ( które robią im wodę z mózgu ) , to by wiedziały , że są tacy oszuści .

 • ~bagienko 2017-08-18
  12:53:08

  3 0

  dobrze się policjantom gada, że proszą itd. Ale starziki mają zakodowane, że władzy trzeba słuchać. Jak oszust ma dobrą nawijkę, to naciągnie starzika

 • ~cyklop 2017-08-18
  12:56:04

  5 0

  jak staruszka ma poznać, czy policjant, który przyjdzie po kasę do domu jest fałszywy. założe się, że mało kto z cywilów umiałby poznać czy mundur jest prawdziwy, czy z wypożyczalni strojów. Zwłaszcza, że policjanci nie mają jednolitych mundurów.

 • ~pietruch 2017-08-19
  15:24:51

  1 0

  ~D@dik myślisz w bardzo prosty sposób swoimi kategoriami. A nie wpadłeś na pomysł, że starsze imiona to potencjalny losowy cel. Babcia ledwo słyszy, ledwo widzi, wnuk jest jej całym dumnym światem i zrobi wszystko.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.