Minikoszykówka: MKS Wodzisław walczy w turnieju U12M

2019-04-08, Autor: kate; materialy prasowa

Młodzi wodzisławianie już kolejny raz dostali szansę zaprezentowania swoich umiejętności w rozgrywkach U12M w Strzelcach Opolskich.

Turniej miał miejsce 6 kwietnia w minioną sobotę. Uczestniczyli w nim chłopcy z rocznika 2007 oraz młodsi, których celem było rozegranie dwóch meczy w ramach rozgrywek U12M.

W pierwszym meczu z przeciwną drużyną KTK Knurów, nasi zawodnicy wystartowali ze znaczną przewagą 19:6 w pierwszej kwarcie, co zmotywowało ich do utrzymania mocnej pozycji. Chłopcy z Wodzisławia zwyciężyli mecz zdecydowaną ilością punktów - 51:24. Na szczególne uznanie w tej rozgrywce zasłużył lider zespołu - Maciej Łazarczyk, który zdobył dla drużyny aż 24 punkty, uwzględniając przy tym dwa celne rzuty za 3 punkty!

W drugim spotkaniu turnieju, wodzisławianie zmierzyli się z zawodnikami gospodarzy - MKS Strzelce Opolskie. Nasza wygrana w pierwszej połowie 15:11 zapowiadała względne zwycięstwo, jednak przeciwnicy wykazali się bardzo dobrą techniką, która zaskoczyła koszykarzy z Wodzisławia. Mecz zakończył się przegraną 36:52.