Kultura, rozrywka i edukacja

Miraż nagrodzony na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca

W niedzielę odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci, dzieciom – bez barier”. Zespół taneczny Miraż w Wodzisławia Śląskiego wrócił z Żor z kilkoma medalami, w tym z dwoma złotymi. Sukcesy odniosły zarówno młodsze, jak i starsze roczniki.

W minioną niedzielę, 22 maja br. zespół taneczny Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury zdobył dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci, dzieciom – bez barier” w Żorach.

W zawodach Miraż zaprezentował 5 choreografii: mini formację jazz grupy dzieci hobby, formację jazz juniorów, mini formację jazz grupy seniorów oraz 2 duety, również w stylu jazz, w wykonaniu Ofelii SobikWiktorii Sobali oraz Nadii GilnerWiktorii Bogdanowicz.

Formacja w kat. 12-15 lat w kategorii art dance zdobyła 1. miejsce za choreografię Izabeli Barskiej-Kaczmarczyk. Kolejne 1. miejsce zajęła mini formacja pow.15 lat w kategorii art dance z choreografią Karela Jindy.

2. miejsce zajął duet Wiktorii Bogdanowicz i Nadii Gilner za choreografię Izabeli Barskiej- Kaczmarczyk, a duet Ofelii Sobik i Wiktorii Sobali w tej samej kategorii wytańczył 3 miejsce. Trzecie miejsce zajęła również grupa dzieci w kategorii art dance do 11 lat za choreografię Dominiki Pławnej.

Serdecznie gratuluję zespołowi Miraż wspaniałych osiągnięć. Niezmiennie trzymam kciuki za wszystkie taneczne wyzwania grupy i wierzę, że jeszcze w tym roku będziemy mogli pochwalić się medalowymi startami w zawodach – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

25 maja rozpoczynają się Krajowe Mistrzostwa IDO Show Dance & Jazz w Raszynie. Na tej imprezie Miraż pokaże aż 21 prezentacji. Grupa dzieci zatańczy formację w stylu show dance. Grupa juniorska formację w stylu jazz oraz dwie miniformacje w stylu show dance. Natomiast najstarsza grupa seniorska zatańczy miniformację w stylu show dance i jazz.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 3