MKS: dobry występ wodzisławskich koszykarzy

2020-09-16, Autor: mk, źródło: MKS Wodzisław

Zawodnicy MKS Wodzisław zespołu rocznika 2006 i młodsi brali udział w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski U14M Radom 2020. W turnieju wystąpiły 32 najlepsze drużyn w kraju. W wyniku losowania wodzisławianie znaleźli się w grupie „A” wraz z drużynami: MKS Grójec, ŁKS Szkoła Gortata Łódź i MKK Basket Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym meczu turniejowym nasi zawodnicy zagrali z jednym z faworytów mistrzostw, bardzo dobrą drużyną z Grójca. Przegrali to spotkanie 82-40. Na osłodę wygrali z tym bardzo mocnym zespołem 4 kwartę 22-8. Ten fakt podbudował naszych chłopców, dla których był to pierwszy występ w rozgrywkach ogólnopolskich. W późniejszych meczach było już tylko lepiej.

W kolejnym dniu MKS Wodzisław rozegrał dwa niezwykle dramatyczne i wyrównane spotkania z ŁKS Szkoła Gortata Łódź i MKK Basket Gorzów Wielkopolski. W meczach tych do ostatnich sekund ważyły się losy awansu do najlepszej szesnastki w Polsce. W grupie, każdy z zespołów odniósł jedno zwycięstwo ( Gorzów wygrywa z Łodzią plus 20 ) i decydowała dodatkowa tabelka, gdzie kluczowy okazał się lepszy bilans punktów zdobytych do straconych.

ŁKS Szkoła Gortata – MKS Wodzisław Śląski 84 – 77 ( 17-18,15-19,18-16,23-20 dogrywka 11-4 )

– Ten mecz to był prawdziwy koszykarski horror. Prowadzenie przechodziło z „rąk do rąk”, aby zakończyć się w regulaminowym czasie remisem 73-73. Doszło do dogrywki, którą nasi chłopcy zakończyli grając w 4 zawodników. Stało się tak z uwagi na to, że aż ośmiu wodzisławskich koszykarzy musiało opuścić parkiet z pięcioma przewinieniami na koncie. Niestety nasz zespół zakończył te zawody porażką i odczuwamy po nim lekki niesmak – komentuje prezes MKS Wodzisław Marek Malik.

MKS Wodzisław Śląski – MKK Basket Gorzów Wielkopolski 83 -80 ( 12-16,19-9,19-21,19-23 dogrywka 14-11 )

Kolejny mecz dwóch bardzo wyrównanych zespołów. Przez większość meczu wodzisławski zespół prowadził. Niestety „Basketowi” z Gorzowa udaję się w drugiej części gry zniwelować tę przewagę do remisu. Wodzisławianie wygrywają dogrywkę 14-11 i całe spotkanie, jednak zabrakło im „małych oczek” do awansu do najlepszej szesnastki w kraju.

– Szkoda, jednak nie uważamy tych zawodów za nieudane. Pierwsza konfrontacja z czołówką krajową nie wypadła źle. Zebraliśmy mnóstwo doświadczeń i ogrania w meczach o stawkę. To na pewno zaprocentuje. Dowiedzieliśmy się też, ile jeszcze mamy braków nad którymi musimy w pocie czoła pracować na treningach. Brawo dla całej drużyny! Pokazaliście charakter, to bardzo ważne – zaznacza Marek Malik, trener.

Na szczególne wyróżnienie w wodzisławskim zespole zasłużyli: Mikołaj Kolarski i Artur Szczeponek. Punkty turnieju dla MKS Wodzisław zdobyli: Kolarski Mikołaj 78, Szczeponek Artur 30, Jordan Bartosz 25, Nawrocki Michał 20, Jargoń Krzysztof 14, Michnik Mateusz 14, Fierut Jarosław 8, Pożarowszczyk Piotr – kapitan drużyny 6, Łazarczyk Maciej 4, Żurek Kuba 2. Ponadto w zespole wystąpili: Kolarczyk Kosma i Maziarz – Piotrowski Wiktor. Trener zespołu Marek Malik.

Od 1 października zespół startuje w rozgrywkach U15M o Mistrzostwo Śląska – eliminacje do Mistrzostw Polski 2021.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5