MKS Wodzisław liderem Mistrzostw Śląska MU-14

2015-02-04, Autor: mkor, źródło: MKS
Koszykarze MKS-u Wodzisław wygrali na wyjeździe derbowe starcie z MKKS RYBNIK 86:76 i umocnili się na pozycji lidera Mistrzostw Śląska. Awans do gier w makroregionie śląsko-opolskim jest już bardzo blisko.

Wygrana w Rybniku nie przyszła łatwo, a losy meczu ważyły się do ostatnich minut czwartej kwarty. Pierwsze 5 minut meczu to przewaga MKS–u i prowadzenie 14:4. Jednak w drugich pięciu minutach pierwszej kwarty zawodnik gospodarzyAndrzej Kiełbasa, był nie do zatrzymania dla wodzisławian zdobywając 12pkt.

Druga kwarta meczu to wyrównane zawody. Rybniczanie zeszli na przerwę po pierwszej połowie meczu prowadząc 42:40. Po trzeciej kwarcie Rybnik dalej prowadził 64:61. Czwarta kwarta to długo wymiana koszykarskich ciosów kosz za kosz i wynik 73:71 dla gospodarzy.

Przewrót nastąpił w ostatnich czterech minutach meczu. Szczelna obrona na całym boisku i dominacja w walce o zbiórki na tablicach, pozwoliły wodzisławskiej ekipie rzutem na taśmę odwrócić losy spotkania.

W tej decydującej fazie meczu koncert gry w ataku zaprezentował Patryk Michałowski zdobywając 12 punktów. Zawodnik ten jest jednym z czołowych zawodników kadry Śląska, w całym meczu zagrał ze skutecznością rzutów z gry 69%, dzielnie walczył w obronie i na tablicach. Ten fragment gry wygrali koszykarze MKS Wodzisław 14:3, co ostatecznie pozwoliło im zwyciężyć w całym meczu!

MKKS Rybnik - MKS WODZISŁAW 76:86 (23:18,19:22,22:21,12:24)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 30, Laskowski Łukasz 22 – kpt. zespołu, Szlachta Robert 10, Przybyła Łukasz 7, Szlachta Rafał 7, Skrzydło Filip 4, Moczała Dawid 2, Płonka Grzegorz 2, Kyrcz Szymon 1.
W zawodach brali też udział: Adamczyk Michał, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz.
Trener zespołu: Marek Malik.