MKS Wodzisław mistrzem Śląska w koszykówce!

2015-03-12, Autor: mkor, źródło:mat. pras.
Zwycięstwem nad rówieśnikami z Rybnika, koszykarze MKS-u Wodzisław zapewnili sobie ostatecznie mistrzostwo Śląska młodzików starszych w sezonie 2014/2015. To pokazuje, że zespół prowadzony przez Marka Malika rozwija się znakomicie. To również sukces szkoły, która stwarza uczniom warunki do treningów.

W ostatnim meczu sezonu rozgrywek finału A, MKS potrzebował zwycięstwa. Zadanie było jednak niełatwe bo u siebie gościł MKKS Rybnik, który również miał chrapkę na tytuł mistrzowski.

Sygnał do natarcia dał Łukasz Laskowski, który w pierwszych pięciu minutach meczu zdobył 8 punktów. Znacznie przyczynił się do zdobycia bezpiecznej, dziesięciopunktowej przewagi po pierwszej kwarcie MKS–u Wodzisław 19:9. Druga kwarta to powiększenie przewagi i zejście do szatni na przerwę z 14 punktami przewagi 40:26.

Kluczowym momentem meczu był początek trzeciej kwarty, gdzie podwójnie zmobilizowani w szatni gospodarze spotkania w ciągu dwóch minut powiększają przewagę o kolejne osiem punktów. Wynik na tablicy świetnej w tym fragmencie meczu to 48:26.Trzecia kwarta to też festiwal celnych rzutów za trzy punkty wodzisławian, który mieliśmy wrażenie „odciął prąd” rybniczanom. Kolejno trafiali RobertRafał Szlachta, a także Michał Adamczyk, który w tym decydującym meczu o mistrzostwie Śląska rozegrał swoje najlepsze zawody w życiu. - Wierzymy, że te udane zawody pozwolą Michałowi uwierzyć w swoje duże możliwości koszykarskie - powiedział potem trener Marek Malik.

Po trzech kwartach gospodarze prowadzą 63:38. Bardzo dobrze w tym meczu grają Dawid Moczała, Grzegorz Płonka i Patryk Michałowski, a swój udział po dobrej grze na tablicach i w obronie miał Filip Skrzydło. Czwarta kwarta to spokojna i cierpliwa gra w ataku pozycyjnym w której koszykarze MKS- u „kradli” minuty przeciwnikowi dowożąc 31–unktowe, bezapelacyjne zwycięstwo do końca meczu. Tym samym udowodnili, że w tym sezonie byli najlepszą drużyną na Śląsku.

Swoje medale wodzisławianie odbiorą, co jest już długoletnia tradycją podczas tegorocznej Wojewódzkiej Gali Koszykówki Młodzieżowej, która odbędzie się w Katowicach w czerwca 2015 roku.

Jako mistrzowie Śląska po zawodach makroregionalnych, nasi koszykarze mają teraz wielkie szanse na to, że pierwszy raz w historii będą gospodarzami ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Te miałyby się odbyć w dniach od 24 do 26 kwietnia.

Wodzisławską świątynię koszykówki?
Halę przy ulicy Mieszka 10 kibice wypełnili po brzegi, stwarzając niezapomnianą atmosferę taką, jaka panowała w tym obiekcie sportowym w najlepszych chwilach wodzisławskiego basketu. Zainteresowanie mieszkańców Wodzisławia tymi przecież młodymi koszykarzami pokazuje, że koszykówka ma swoją przyszłość w mieście. Za wsparcie młodych koszykarzy dziękują sami zawodnicy, jak i zarząd MKS-u Wodzisław. - Dziękujemy też rodzicom, bez których tego sukcesu by nie było - informuje zarząd.

Na pewno cieszy fakt ciągłej progresji postępów tej drużyny. Dwa lata temu zajęli 6. miejsce, rok temu wywalczyli swój brązowy-pierwszy medal, a teraz sięgają po złoto! Co więcej, trójka graczy tej drużyny wywalczyła z reprezentacją Śląśka awans do finału ogólnopolskiej olimpiady młodzieży - ta imprezajeszcze przed nimi, a Patryk Michałowski został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika kadry Śląska w eliminacjach.

Dodajmy, że młodzi, złoci medaliści warunki do rozwijania swoich talentów znajdują w klasie sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl. To w tej szkole, dzięki wspierciu przez Grono Pedagogiczne i Dyrekcję Szkoły pod kierunkiem dyrektora Leszka Wróbla osiągają takie wyniki.

MKS Wodzisław - MKKS Rybnik 78:47(19-9,21-17,23-12,15-9)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 24, Adamczyk Michał 16, Szlachta Robert 9, Moczała Dawid 8, Michałowski Patryk 7 – kpt. zespołu, Płonka Grzegorz 7, Przybyła Łukasz 4, Szlachta Rafał 3, W zawodach brali też udział: Kyrcz Szymon, Skrzydło Filip, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz.
Trener zespołu: Marek Malik.

Udział w Mistrzostwach Śląska był częścią zadania „PO ZDROWIE I PRZYSZŁOŚĆ Z WODZISŁAWSKĄ KOSZYKÓWKĄ I NARCIARSTWEM BIEGOWYM PROJEKTY NA ROK 2014 i 2015”, które są wspierane przez Miasto Wodzisław Śl.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0