MKS Wodzisław r. 2001: udana inauguracja, świetny Laskowski

Od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki zespół MKS Wodzisław Śl. MU-13. Łatwo nie było, ale we własnej hali zespół Marka Malika ograł MOSM Tychy 78:63.

Dobry początek meczu sprawił, że MKS wygrał pierwszą kwartę z 7-punktową przewagą. W drugiej odsłonie, spotkanie się wyrównało.

Kluczowa dla losów meczu była trzecia kwarta, w której wodzisławianie odskoczyli na 16 punktów. Tej straty goście z Tych nie byli już w stanie odrobić. Stać ich było jedynie na 1-punktowe zwycięstwo w ostatniej odsłonie tego starcia.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z MECZU

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u był Łukasz Laskowski. Lider wodzisławskiej drużyny w tym meczu, był aktywny zarówno w obronie, jak i w ataku. Nieprzypadkowo otrzymał meczowe wyróżnenie. Dobre statystyki miał też Robert Szlachta - 15 zbiórek na tablicach i 4 bloki.

Najbliższy mecz, zespół prowadzony przez Marka Malika zagra w piątek (25 października) o godz. 18:00 w hali ZS nr 3 w Wodzisławiu Śląskim (osiedle Piastów). Przeciwnikiem będzie drużyna z Knurowa.

MKS WODZISŁAW ŚL. – MOSM Tychy 78:63 ( 21:14, 13:12, 25:17, 19:20)

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz 34, Adamczyk Michał 12, Michałowski Patryk - kapitan zespołu 11, Kyrcz Szymon 9, Szlachta Rafał 8, Szlachta Robert 4. W zawodach brali też udział: Moczała Dawid, Przybyła Łukasz, Płonka Grzegorz, Tkocz Patryk, Sosna Jakub, Grieger Jakub.