MKS Wodzisław Śl.: młodzi koszykarze wygrali z MCKiS Jaworzno

2019-10-21, Autor: Materiały prasowe

Młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śl. po raz drugi wygrali w drugim meczu rozgrywek U13M sezonu 2019/2020. Tym razem spotkali się z drużyną MCKiS Jaworzno.

W miniony czwartek młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski udali się do Jaworzna na pierwszy mecz wyjazdowy tego sezonu.

Pierwsza połowa spotkania z drużyną MCKiS Jaworzno miała bardzo wyrównany charakter, co wynikało z niskiej skuteczności rzutów oraz błędów w obronie wodzisławskiej drużyny. Ta część spotkania zakończyła się jej niewielkim prowadzeniem 25:22.

Trzecia kwarta spotkania to zwycięstwo MKS Wodzisław Śl. 24:2. Wysokie prowadzenie pozwoliło na kontrolę gry oraz rotację składem w ostatniej części meczu.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny MKS Wodzisław Śląski i wynikiem 65:40.

Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem był Karol Kozielski, który mimo słabego początku meczu zdobył 21 punktów.

Na pochwałę zasługują także dwaj najmłodsi zawodnicy - Kamil Ochodek oraz Filip Pielorz. Są oni dwa lata młodsi (rocznik 2009), ale mimo różnicy wieku stanowią mocne punkty drużyny. Kamil w ostatnim spotkaniu zdobył 10 punktów i był jednym z najlepszych graczy tego pojedynku.

W meczu uczestniczyli: (w nawiasie zdobyte punkty)

Na zdjęciu górny rząd od lewej: Szymon Dąbrowski, Kamil Szeremeta (2), Karol Kozielski (21), Mateusz Jasielski (2), Wiktor Maziarz-Piotrowski, Maksymilian Fryc, Maciej Łazarczyk- kapitan drużyny (6), Patryk Piasecki (7).

Dolny rząd od lewej: Olivier Błaszczak (4), Karol Pietraszek (6), Filip Pielorz (5 ), Kacper Kostka, Maksymilian Szymański (2), Kamil Ochodek (10).