MKS Wodzisław Śląski: w drugiej połowie odwrócili losy spotkania

W kolejnym meczu rozgrywek eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej koszykarze MKS-u Wodzisław Śląski pokonali w pięknym stylu drużynę MKS-u Smyk Prudnik.

Spotkanie odbyło się 23 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwsze dwie kwarty meczu były wyrównane, ale to goście z Prudnika prowadzili czterema punktami i w efekcie byli bliżej zwycięstwa. Natomiast po przerwie drużyna z Wodzisławia kompletnie zdominowała parkiet. W kolejnych dwóch kwartach gospodarze bardzo dobrze grali w obronie, co umożliwiło im wyprowadzanie szybkich i skutecznych kontrataków. Dodatkowo nasz zespół zdobywał kosze z ataku pozycyjnego. W ten sposób zbudował sobie ogromną przewagę punktową.

Na wyróżnienie zasługuje gra Szymona Kyrcza, Rafała Szlachty, Patryka MichałowskiegoMateusza Panica. Dwaj ostatni zaliczyli w sumie 9 skutecznych bloków.

Natomiast do kontuzjowanych i wyłączonych z gry na długi czas zawodników Łukasza Laskowskiego, Michała AdamczykaFilipa Skrzydło dołączył chory Robert Szlachta.

MKS Wodzisław Śląski – MKS Smyk Prudnik 78:54 (22:25, 17:18, 16:5, 23:6)

Punkty dla MKS-u Wodzisław Śląski zdobyli: Szymon Kyrcz – 17 (EVAL 26, 1x3pkt., 6 asyst, 6 zbiórek, 5 przechwytów, 78% celności rzutów z gry), Patryk Michałowski - 17 (EVAL 27, 15 zbiórek i 6 bloków), Remigiusz Kaczor – 13 (1x3pkt.), Rafał Szlachta – 12 (EVAL 23, 8 zbiórek, 6 asyst, 60% celności rzutów z gry ), Grzegorz Płonka - 10, Mateusz Panic - 5, Jakub Grabski - 2, Łukasz Przybyła - 2. W zawodach brali też udział: Dawid Moczała i Adrian Zanibol. Trener zespołu: Marek Malik.

Punkty dla MKS-u Smyk Prudnik zdobyli: Kamil Szwadowski – 22, Paweł Kuś – 20, Maciej Garwol - 4, Filip Sieradzki – 4, Patryk Kociuga – 4. W zawodach brali też udział: Jakub Bujas, Jakub Rektor, Jakub Pikuła i Michał Sojka. Trener zespołu: Tomasz Włodowski.

Następny mecz kadeci MKS-u Wodzisław Śląski rozegrają w czwartek, 2 marca w Rybniku z tamtejszym MKKS-em. Początek o godz. 17.00.