MKS Wodzisław wygrywa na wyjeździe, mimo fatalnego początku

2014-01-26, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Z tarczą wrócili z Jaworzna koszykarze MKS-u Wodzisław (rocznik 1999-2000). Wodzisławianie pokonali tamtejszy MCKiS 52:48 (4:13, 14:8, 21:11, 13:16).

Nasi zawodnicy o pierwsze kwarcie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Przegrana pierwszej kwarty (13 : 4) zapowiadała trudne chwile w tym meczu. Głównie, zawodziła skuteczność rzutów z gry. Dwie następne kwarty to dużo lepsza gra w obronie, co pomagało zdobywać punkty z kontrataków. Momentami mogła się też podobać gra w ataku pozycyjnym wodzisławian.

Czwarta kwarta wyrównana i zacięta zakończona korzystnym wynikiem. Zespół powrócił do Wodzisławia w bardzo dobrych nastrojach. Zwycięstwo naszego zespołu z wyżej notowaną drużyną z Jaworzna i to na wyjeździe jest dobrym akcentem na początek nowego roku kalendarzowego 2014.

Wygrana cieszy tym bardziej, że w tym sezonie kadeci MKS-u walczą ze starszymi rywalami.

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 - 2000 są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl.