MKS Wodzisław zajmuje szóste miejsce w finałach Mistrzostw Polski!

2015-06-15, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
W Toruniu odbyły się finały Mistrzostw Polski młodzików starszych w koszykówce, w których udział wziął zespół MKS Wodzisław i ostatecznie zajął szóste miejsce.

W kwietniu nasze miasto miało przyjemność gościć uczestników turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski. W bardzo dobrze zorganizowanej imprezie koszykarskiej z kompletem zwycięstw, nasi chłopcy wywalczyli awans do półfinałów Mistrzostw Polski w Siedlcach, gdzie wraz z późniejszym Mistrzem Polski, drużyną WKK Wrocław wywalczyli awans do toruńskich finałów.

Progres jest widoczny gołym okiem. Dwa lata temu MKS zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Śląska, rok temu wywalczył medal z brązowego kruszcu, a całkiem niedawno sięgnął po złoto uprawniające do gry w ogólnopolskich mistrzostwach. Tam grając bez żadnych kompleksów dotarli aż do finału tej imprezy i ostatecznie zajęli szóste miejsce. Dali się poznać jako drużyna obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, niezłomna, wyróżniająca się niezwykłą wprost ambicją i wolą walki, która pomogła im rozstrzygać wiele trudnych spotkań w końcówkach spotkań. Sukcesem tego zespołu jest też powołanie Patryka Michałowskiego do udziału w przygotowaniach kadry Polski młodzików U14M.

Olbrzymią wartością, która eksplodowała wokół tego zespołu jest również konsolidacja grupy rodziców i zaprzysięgłych sympatyków koszykówki w Wodzisławiu. To oni wspierali drużynę przez całe rozgrywki na Śląsku, a później podczas niezapomnianej odysei przez rozgrywki ogólnopolskie.

MKS Wodzisław Śląski reprezentowali w całym cyklu rozgrywek o Mistrzostwo Polski (liczba rozegranych spotkań, ilość zdobytych punktów): Łukasz Laskowski (kpt.) 10 / 136, Patryk Michałowski 10 / 103, Filip Skrzydło 10 / 81, Michał Adamczyk 10 / 62, Robert Szlachta 10 / 62, Rafał Szlachta 10 / 60, Szymon Kyrcz 10 / 29, Łukasz Przybyła 10 / 23, Dawid Moczała 10 / 17, Grzegorz Płonka 10 / 14, Remigiusz Kaczor 6 / 2, Adrian Zanibol 4 / 0, Miłosz Wojtowicz.

Trener zespołu – Marek Malik , kierownik drużyny – Artur Adamczyk.

1. WKK Wrocław  6  pkt.

2. Twarde Pierniki  Toruń  4 pkt.    (+7)

3. UKS La Basket Warszawa  4 pkt.   (-3)

4. SKM Zastal Zielona Góra  4 pkt.   (-3)

Tabela

1. Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 5 pkt. (+6)

2. Jagiellonka Warszawa  5 pkt.   (-1)

3. MKS Wodzisław Śląski 5 pkt. (-5)

4. Siódemka Trefl Sopot  3 pkt.

Trzy zespoły zakończyły rozgrywki z dwoma zwycięstwami. O kolejności zadecydowała dodatkowa tabelka, w której MKS-owi zabrakło trzech punktów do strefy medalowej.