MKS Wodzisław: zakończyli sezon zasadniczy na 5. miejscu

2013-04-24, Autor: mkor, Marek Malik
W Wodzisławiu Śląskim miał miejsce ostatni turniej cyklu o PUCHAR ŚLĄSKA w mini-koszykówce chłopców rocznik 2001. Tym razem zespół MKS Wodzisław gościł MKS Zabrze, Hawajskie Koszule Żory i Pogoń Ruda Śląska.

Wodzisławski zespół świetnie zaczął turniej. Bardzo dobra gra przeciwko rywalom z Zabrza przyniosła wysokie zwycięstwo 61:20.

Drugi pojedynek z Pogonią Ruda Śląska zakończył się porażką, chociaż początek meczu takiego rozstrzygnięcia nie zapowiadał. Wygrana pierwsza kwarta 13-6 i nie wprawiła rywali w osłupienie.

Rudzianie podnieśli się już w drugiej kwarcie. Wygrali także trzecią, a w czwartej zdominowali nasz zespół. MKS-owi zabrakło skuteczności i determinacji w grze obronnej. Pogoń zagrała skutecznie i to właśnie ona zajęła 4. pozycję końcowej klasyfikacji sezonu zasadniczego Pucharu Śląska. Tym samym młodzi wodzisławianie muszą zadowolić się 5. lokatą.

5. miejsce w stawce 18 śląskich zespołów trener Marek Malik uważa za zadawalające. - Uważamy to za dobre osiągnięcie tej grupy zawodników, trenują dopiero drugi rok.  Jest to drużyna bardzo perspektywiczna, obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi. Na razie dominują zawodnicy niżsi, szybsi, ale w następnych latach przy dobrej pracy treningowej może być tylko lepiej – mówi opiekun MKS-u Wodzisław Śl.

W połowie maja MKS zagra jeszcze jeden turniej, który zadecyduje o miejscach w klasyfikacji generalnej sezonu 2012/13. Gra będzie się toczyła o miejsca 4-6 na Śląsku z zespołami z Katowic i Rudy Śląskiej.

MKS Wodzisław Śląski – MKS Zabrze  61:20 ( 12-8, 20-6, 14-4, 15-2 )

Hawajskie Koszule Żory – Pogoń Ruda Śląska  41:29 ( 12-6, 11-10, 5-6, 13-7 )

Hawajskie Koszule Żory - MKS Zabrze 53:16 ( 14-3,12-1, 15-8, 12-4 )

MKS Wodzisław Śląski - Pogoń Ruda Śląska 30:50 ( 13-6, 4-14, 6-9, 7-21 )

Punkty dla MKS Wodzisław zdobyli: Michałowski Patryk 15, Laskowski Łukasz 15, Szlachta Robert 12, Adamczyk Michał 10, Przybyła Łukasz 10, Szlachta Rafał 10, Kyrcz Szymon 9, Skrzydło Filip 8, Moczała Dawid 2.

W zawodach brali też udział: Płonka Grzegorz, Sosna Jakub i Tkocz Patryk.

Trener zespołu: Marek Malik.