MKS Wodzisław: zwycięstwo i pozostanie w Dywizji A

2018-12-28, Autor: szuM

W Wodzisławiu nie jest łatwo wygrywać z koszykarzami MKS-u. Tym razem przekonali się o tym wicemistrzowie Śląska z poprzedniego sezonu, zespół MOSM Tychy.

Początek meczu zapowiadał łatwe zwycięstwo gości, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie 22:13. Wodzisławscy koszykarze grali apatycznie i bez wyrazu. W drugiej kwarcie gra się wyrównała, a jej wynik zakończył się rezultatem 16:16.

W szatni w przerwie meczu nastąpiła analiza błędów popełnionych przez zespół MKS-u i próba tchnięcia w zawodników otuchy i wiary w swoje możliwości na kolejne 20 minut gry. Udało się, bo chłopcy zagrali trzecią kwartę zupełnie odmienieni, aktywni w obronie i skuteczniejsi w ataku.

Wygrali tę część gry 21:9 wychodząc na początek czwartej kwarty z 2 punktami przewagi, której nie oddali już do końca i ostatecznie wygrali całe spotkanie 68:62.

Wygrana w ty, meczu zagwarantowała MKS-owi Wodzisław pozostanie w Dywizji „A” śląskich rozgrywek U13M, wśród elity koszykarskiej rocznika 2006.

W drugim etapie rozgrywek, który rozpocznie się 10.01.2019 r. najlepsze zespoły w naszym województwie walczyć będą o medale. Wodzisławscy koszykarze są wśród nich i ostatnie mecze (zwycięstwa ze zdobywcami 1. i 3. miejsca oraz minimalna jednopunktowa, wyjazdowa porażka z 2. zespołem zeszłorocznych rozgrywek) pozwalają mieć nadzieję, że drużyna może liczyć się w tej stawce zespołów.

MKS Wodzisław - MOSM Tychy 68:62 (13:22, 16:16, 21:9, 18:15)

Punkty dla MKS Wodzisław zdobyli: Kolarski 25, Jordan 15, Pożarowszczyk 14, Jargoń 7, Nawrocki 3, Michnik 2, Łazarczyk 2.
W zawodach brali też udział: Żurek, Fierut, Kolarczyk, Wójtowicz i Kubecki.
Trener zespołu: Marek Malik
Kierownik zespołu: Marek Michnik

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1