MKS Zorza: kadetki uległy bielszczankom

Odrobiny szczęścia zabrakło kadetkom ZORZY, by zwyciężyć niepokonaną do tej pory ekipę BKS Aluprof SMS I Bielsko-Biała.

W meczu rozegranym przed własną publicznością, młode wodzisławianki pokazały, że szybko zmniejszają dystans do najlepszych drużyn w województwie i po zaciętym spotkaniu uległy minimalnie pretendentkom do tytułu Mistrza Śląska 2:3.

Siatkarki ZORZY od pierwszej piłki zagrały bardzo odważnie i nadawały ton wydarzeniom na parkiecie, aż do stanu 24:20. Niestety, nie potrafiły wykorzystać czterech kolejnych piłek setowych i bardziej doświadczone bielszczanki zdołały wygrać tę partię 27:25.

W secie drugim, zmobilizowane gospodynie pokazały dobrą siatkówkę i wygrały 25:19, by w kolejnej odsłonie ulec przyjezdnym 20:25.

Niewiarygodną wręcz skutecznością wykazały się kadetki ZORZY w czwartej części pojedynku. Siatkarki BKS-u nim się obejrzały, przegrywały już 23:9! Wodzisławianki rozluźniły się trochę przy tak wysokim prowadzeniu i ostatecznie wygrały seta 25:14.

O zwycięstwie w całym spotkaniu decydował tie-break. Waleczne góralki otrząsnęły się z wysokiej przegranej w secie czwartym i silnymi atakami starały się rozbić wodzisławską obronę. Gospodynie przeciwstawiły bielszczankom ofiarność w grze i równie silne kontrataki. Losy pojedynku ważyły się do ostatniej piłki, co niosło za sobą sporą dawkę emocji dla wodzisławskich kibiców, którym do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa swoich pupilek, gdyż tego wyrównanego seta wygrały siatkarki z Bielska-Białej 15:13.

Ekipa BKS-u straciła w konsekwencji pierwszy punkt w rozgrywkach, gdyż do tej pory w dziesięciu meczach przegrała zaledwie jednego seta.