MKS Zorza Wodzisław zwycięża turniej siatkarski o Puchar Prezydenta Miasta

2016-01-02, Autor: ps, źródło: MKS Zorza
29 grudnia miał miejsce ostatni sportowy akcent roku 2015 dla siatkarek wodzisławskiej ZORZY. W silnie obsadzonym Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej kadetek o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, oprócz gospodyń, wzięły udział jedne z najlepszych zespołów w kraju w tej kategorii wiekowej: ŁKS MG13 Łódź i BKS Aluprof Bielsko-Biała.

W pierwszym meczu zawodów w szranki stanęły drużyny ZORZY i BKS-u. Premierowa partia przebiegała pod dyktando wodzisławianek, które wygrały ją wyraźnie 25:20. Set drugi miał już zupełnie inny przebieg. Mające bardzo wysokie aspiracje w tym sezonie bielszczanki zabrały się ostro do pracy i zdominowały wydarzenia na parkiecie, nie pozwalając miejscowym na rozwinięcie skrzydeł i wygrywając tę partię 25:15. Dominacja góralek trwała do połowy seta trzeciego, w którym siatkarki ZORZY przegrywały już 14:9. Na szczęście podopieczne trenera Brzezinki wytrzymały napór bielszczanek i krok po kroku zaczęły odrabiać straty. Coraz lepsza gra wodzisławianek przełamała obronę rywalek i po fenomenalnej końcówce kadetki ZORZY wygrały seta 25:21. W, jak się okazało, ostatnim secie tego pojedynku wodzisławianki w dalszym ciągu grały na swoim równym, wysokim poziomie i nie pozwoliły bielskiej ekipie na zbyt wiele, triumfując 25:17.

Druga turniejowa potyczka pomiędzy BKS Aluprof Bielsko-Biała i ŁKS MG13 Łódź miała jednostronny przebieg. Siatkarki zaprzyjaźnionego z ZORZĄ ŁKS-u wyraźnie odczuwały jeszcze trudy podróży i tylko w drugim secie nawiązały wyrównaną walkę z drużyną z Podbeskidzia. Mecz zakończył się zwycięstwem bielszczanek 3:0.

Pozostało ostatnie spotkanie, i jak na finałowy mecz przystało, pojedynek ZORZY z ŁKS-em był najbardziej zaciętym i wyrównanym meczem dnia. W każdym z setów obie rywalizujące ekipy dały z siebie wszystko, żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi, a głośno dopingujący kibice obu zespołów zostali uraczeni świetnym siatkarskim widowiskiem. W tym mocno energetycznym meczu końcówki każdego seta należały jednak do wodzisławianek, które rozstrzygnęły wszystkie trzy odsłony na swoją korzyść, wygrywając w każdej 25:23. Zwycięstwo w tym, bardzo trudnym dla kadetek ZORZY meczu dało również triumf w całym turnieju i w ten sposób okazały Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego pozostał w naszym mieście. Po zakończeniu turnieju dyrektor MOSiR Centrum, Bogdan Bojko, w imieniu prezydenta uhonorował wszystkie drużyny pucharami za zdobyte miejsca, a sędziowie zawodów: Michalina CicheckaPiotr Paprzycki udekorowali zawodniczki wszystkich zespołów medalami. W turnieju przyznano również nagrody indywidualne dla wyróżnionych zawodniczek.

Zawodniczki wyróżnione:

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - Agata Babińska

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Wiktoria Szumera

ŁKS MG13 Łódź - Weronika Gamała

MVP turnieju została siatkarka ZORZY Patrycja Papszun.

Wyniki meczów:
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 15:25, 25:21, 25:19)

BKS Aluprof Bielsko-Biała - ŁKS MG13 Łódź 3:0 (25:17, 25:23, 25:14)
ŁKS MG13 Łódź - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)