Młodzi szachiści z sukcesami, zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów

W niedzielę na Stadionie Śląskim dobiegły końca rogrywki szachistów w TAURON Ekstralidze – Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów. Z sukcesem zakończyli je zawodnicy klubu UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, w ostatecznej klasyfikacji zajęli drugie miejsce. Indywidualne nagrody w ramach rozgrywek I Ligi otrzymali szachiści z Wodzisławia Śląskiego.

TAURON Ekstraliga

Rywalizacja do ostatnich partii decydowała o miejscach na podium w TAURON Ekstralidze Juniorów. Pierwsze oraz trzecie miejsce zostało rozstrzygnięte w punktacji pomocniczej – zdobyte małe punkty.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna HETMAN GKS Katowice, drugie miejsce UKS Pionier Jastrzębie Zdrój. Obydwie drużyny wywalczyły 16 punktów meczowych. Zawodnicy z Katowic osiągnęli 38,5 punktu, natomiast szachiści z Jastrzębia 37,5 punktu.

Trzecie miejsce osiągnęła drużyna UKS Ognisko Rydułtowy I, natomiast na czwartym miejscu uplasowała się druga drużyna UKS Pionier Jastrzębie Zdrój. Obydwie drużyny zdobyły po 12 punktów meczowych. Małych punktów szachiści z Rydułtów zdobyli 31, natomiast z Jastrzębia 30 punktów. Do przyszłorocznej I Ligi Juniorów spadły SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry oraz UKS 21 Podlesie.

Wyniki indywidualne
Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim trzy wyniki indywidualne, po 8 punktów z 9 partii:
Alan Bogusz – HETMAN GKS Katowice – druga szachownica
Kamil Warchoł – UKS Pionier Jastrzębie Zdrój – trzecia szachownica
Julia Salamon – UKS Pionier Jastrzębie Zdrój – szósta szachownica

TAURON 1 Liga

Najlepszą drużyną w TAURON I Lidze Juniorów zostali szachiści z UKS Pałac Młodzieży Katowice, którzy zgromadzili 16 punktów meczowych. Srebrny medal przypadł szachistom z drugiej drużyny HETMAN GKS Katowice z wynikiem 14 punktów. Te dwie pierwsze drużyny wywalczyły awans do przyszłorocznej Ekstraligi Juniorów. Warto dodać, że w przyszłym sezonie szachiści z Katowic będą reprezentowani przez dwie drużyny. Brązowy medal przypadł młodym szachistom z TMS Roszada Gliwice, którzy zdobyli 12 dużych punktów.

Warto wyróżnić głównie czterech szachistów. Komplet punktów zdobyły dwie osoby:
Władysław Pyciński – UKS Pałac Młodzieży Katowice – trzecia szachownica
Maja Moczała – UKS BASZTA Wodzisław Śląski I – szósta szachownica
8 wygranych i jeden remis zdobyli:
Rafał Kubik – UKS Ognisko Rydułtowy II – pierwsza szachownica
Kacper Staniczek – UKS BASZTA Wodzisław Śląski II – trzecia szachownica

Pierwsza drużyna UKS Baszta Wodzisław Śląski zakończyła rozgrywki I ligi na ósmym miejscu, natomiast drugi zespół uplasował się na 19. pozycji.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 6