Młodzicy MKS-u pną się w górę tabeli

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli młodzicy MKS-u Wodzisław. Tym razem ekipa Marka Malika pozostawiła w pokonym polu drużynę z Knurowa.

Zawody bardzo dobrze rozpoczęli wodzisławianie. Po pierwszych 5 minutach prowadzili 12 punktami, a mimo to zremisowali kwartę 20:20. - Chłopcom z pierwszej piątki zabrakło determinacji w obronie - stwierdził trener Malik. Druga kwarta to popis Michała Adamczyka, Rafała Szlachty, Szymona Kyrcza, Łukasza Przybyła i Patryka Tkocza. Cała piątka zagrała znakomicie zarówno w defensywie, jak i pod koszem przeciwnika. MKS wyszedł na prowadzenie 44:26.

Po przerwie nasi koszykarze dalej prezentowali się bardzo solidnie. Kilka szybkich kontr dało kolejne punkty przewagi. Dobrze w zbiórkach na tablicach prezentował się Przybyła. W grze w ataku wyróżniał się Patryk Michałowski. W czwartej kwarcie gra się wyrównała, a zawodnicy z Knurowa zdołali na osłodę wygrać 23:18.

Tymczasem w najbliższy piątek, 15 listopada, w hali ZS nr 3 w Wodzisławiu Śląskim (Osiedle Piastów), młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław Śląski podejmą MKKS Rybnik. Początek meczu o godz. 18:00.

WYRÓŻNIENIE MECZOWE:

Michałowski Patryk, Przybyła Łukasz (zbiórki piłki z tablicy - 9)

MKS Wodzisław Śl. - KTK Knurów 87:60 (20:20, 24:6, 25:11, 18:23)

Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Michałowski Patryk – kapitan zespołu 20, Laskowski Łukasz 16, Szlachta Rafał 14, Adamczyk Michał 13, Kyrcz Szymon 12, Przybyła Łukasz 8, Płonka Grzegorz 2, Szlachta Robert 2.W zawodach brali też udział: Moczała Dawid, Tkocz Patryk, Sosna Jakub, Grieger Jakub.