Młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław ogrywają tyszan

Drużyna młodzików młodszych MKS-u Wodzisław pokonała na własnym parkiecie KS MOSM Tychy 86:60.

Był to kolejny mecz rozgrywek grupy finałowej, w której walczą ze sobą najlepsze drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Wodzisławska drużyna na tym etapie nie odniosła jeszcze zwycięstwa i mocno liczyliła na przełamanie złej passy. W pierwszym spotkaniu w Tychach lepsi byli gospodarze wygrywając 59:40.

Od pierwszej minuty mecz był bardzo wyrównany. Gra toczyła się „punkt za punkt”, stąd zwycięstwo w pierwszej kwarcie wodzisławskiej drużyny różnicą tylko jednego punktu. Druga kwarta to lekka przewaga zespołu MKS-u Wodzisław i pierwsza połowa kończy się wynikiem 41:31.

Trzecia część spotkania to zdecydowanie najlepsza gra wodzisławskiej drużyny i zwycięstwo w tej kwarcie różnicą dwunastu punktów. Do końca spotkania MKS nie oddał już zdobytej przewagi i całe spotkanie kończy się zwycięstwem wodzisławskich koszykarzy 86:60.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Bartosz Wilk, kapitan drużyny z Wodzisławia Śląskiego, który zdobył  22 punkty (w tym trzy rzuty za 3 punkty).

MKS Wodzisław Śląski - KS MOSM Tychy 86:60
              (16:15, 25:16, 29:17, 16:12)

MKS Wodzisław: Wilk Bartosz 22, Paryło Jan 19, Wieczorek Jakub 14, Syska Kamil 14, Wutke Sebastian 4, Pawliński Karol 4, Prochasek Robert 4, Ochodek Adam 4,  Adamczewski Amadeusz 1, Rybiński Iwo 0, Szałek Jan 0, Wodecki Tomasz 0.
Trener: Mirosław Pielorz