Młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław wygrywają na zakończenie rundy zasadniczej

Młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław Śląsk w ostatnim spotkaniu rozgrywek grupowych rundy zasadniczej pokonali na wyjeździe UKS Hajduki Chorzów 62:39.

Wynik tego meczu nie miał już znaczenia dla końcowego układu tabeli, mimo to wodzisławscy koszykarze przystąpili do spotkania mocno skoncentrowani. Efektem tego była wysoka wygrana w pierwszej kwarcie 25:4. Gra w pozostałych kwartach (zwłaszcza drugiej) nie była już tak efektowna, ale pozwoliła na pewne zwycięstwo w całym meczu różnicą dwudziestu trzech punktów.

Po rozgrywkach rundy zasadniczej młodzicy młodsi MKS Wodzisław Śl. zajęli drugie miejsce w swojej grupie i pewnie awansowali do rozgrywek finałowych. Na dziesięć rozegranych spotkań młodzi koszykarze z Wodzisławia Śl. wygrali osiem razy, dwukrotnie przegrali z drużyną MKKS Rybnik. W miesiącu lutym rusza dalszy etap rozgrywek, w którym najlepsze zespoły walczyć będą już o medale Mistrzostw Śląska.