Młodzicy starsi MKS-u Wodzisław odnieśli kolejne zwycięstwo

2012-10-03, Autor: gs, źródło: MKS Wodzisław
Trzecie zwycięstwo z rzędu w sezonie 2012/13, tym razem w wyjazdowym meczu UKS 27 Katowice, odniósł zespół młodzików starszych MKS-u Wodzisław.

Wodzisławski zespół od początku spotkania zdominował przeciwników swoją agresywną grą w obronie, kończąc pierwszą kwartę wysokim prowadzeniem (28-10). W drugiej odsłonie gry zawody zupełnie się odmieniły. Druga piątka MKS-u zdecydowanie ustępowała gospodarzom spotkania. Na przerwę wodzisławianie zeszli tylko z jednym punktem przewagi.

Trzecia kwarta to niezwykle zacięty bój, zakończony remisem (14-14). Szalę zwycięstwa na swoją korzyść wodzisławskiej drużynie udało się przeważyć w ostatnich minutach czwartej kwarty. Dobra gra obronna Bartosza Banasika (ograniczył w tej fazie gry poczynania lidera katowickiej drużyny Jacka Sowę) i fantastyczny pick and roll zagrany w decydującej chwili meczu zdeycował o zwycięstwie.

MKS Wodzisław Śląski – zespół młodzików w sezonie 2012/2013 (na zdjęciu):
W pierwszym rzędzie od lewej : Wutke Sebastian, Rybiński Iwo, Banasik Bartosz, kapitan zespołu - Wilk Bartosz, Wodecki Tomasz, Pawliński Karol, Prochasek Robert.
W drugim rzędzie od lewej : Paryło Jan, trener zespołu - Marek Malik,  Adamczewski Amadeusz, Syska Kamil, Wieczorek Jakub, Adamczyk Adrian.

UKS 27  KATOWICE – MKS WODZISŁAW ŚL.  66-72 ( 10-28, 25-8, 14-14, 17-22)

MKS Wodzisław: Wilk Bartosz (kapitan) 25, Syska Kamil 17, Banasik Bartosz 17, Adamczewski Amadeusz 4, Wieczorek Jakub 4, Rybiński Iwo 2, Paryło Jan 1 , Wutke Sebastian 0 , Pawliński Karol 0, Wodecki Tomasz 0, Prochasek Robert 0, Adamczyk Adrian 0.