zamknij

Wiadomości

Motocykliści niszczą lasy. Policji udało się ukarać jednego

2020-02-27, Autor: Wacław Wrana

Terenowi motocykliści od miesięcy niszczą lasy w powiecie wodzisławskim. Na podstawie samych filmików z You Tuba bez większego problemu można zidentyfikować osoby, które to robią. Pomimo tego wodzisławskiej policji udało się jak na razie ukarać tylko jednego sprawcę wykroczenia.

Reklama

Buli, Remek, Wojtek... Motocykliści świetnie się bawią

Po raz pierwszy o problemie motocylistów rozjeżdżających lasy w Wodzisławiu, Marklowicach, Radlinie czy Lubomi pisaliśmy Wam we wrześniu ubiegłego roku. Okazało się wówczas, że leśnicy i policjanci w tropieniu osób popełniających to wykroczenie są bezradni.

Przez ostatnie miesiące niewiele w tej kwestii się zmieniło. Z jednym wyjątkiem. W sieci przybywa filmików, na których motocykliści chwalą się swoimi sportowymi dokonaniami. Na podstawie filmów z You Tuba, wprawny internauta bez większych problemów zidentyfikuje osoby, które to robią.

Jeden z takich filmów opublikował kilkanaście dni temu, zawodnik enduro i popularny vloger o pseudonimie Buli96. Na filmie było dokładnie widać którędy jeżdżą motocykliści (las na Grodzisku w Wodzisławiu oraz Radlinie). Pojawiły się też imiona rajdowców (Remek, Wojtek...), a nawet wizerunki motocyklistów (jeden z nich zdjął kask).

Gdy skontaktowaliśmy się vlogerem Buli96, ten natychmiast zmienił status filmu na prywatny i nie można go już obejrzeć na You Tubie. W naszej fotogalerii możecie obejrzeć kilka kadrów z filmiku Buliego96.

Sprawiedliwość nierychliwa

Mimo tego że takie materiały pojawiają się w Internecie regularnie, efekty pracy wodzisławskich policjantów są skromne.

- W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim toczy się aktualnie siedem postępowań w sprawach o wykroczenie z art.161 („nie będąc do tego uprawnionym bez zgody właściciela wjechał pojazdem silnikowym do lasu nienależącego do niego, w którym to miejscu jest to niedozwolone”). Jedno postępowanie zakończyło się w grudniu 2019, w której to zapadł wyrok - kara grzywny 1000 zł – informuje Marta Pydych – rzecznik prasowa wodzisławskiej policji.

Grzywną ukarany został 25-latek z Marklowic, który 4 sierpnia 2019 roku wjechał motocyklem do lasu na Grodzisku.

- Sprawcę ustalono na podstawie nagrań i zeznań świadka. Obwiniony przyznał się do czynu – dodaje Marta Pydych.

Rozczarowany skutecznością działań policji jest pan Rafał, mieszkaniec Grodziska w Wodzisławiu.

- Niestety nie widać poprawy. Ryki motocykli dobiegające z lasu słychać coraz częściej. W lesie nietrudno znaleźć ślady działalności tych osób. Policja zna miejsca wykroczeń i wie kiedy do nich dochodzi. Nietrudno też ustalić wizerunki sprawców i miejsca zamieszkania. Poczucie bezkarności ośmiela crossowców do umieszczania nagranych wykroczeń w Internecie. Brak skutecznych działań policji jest dla mnie niezrozumiały – mówi rozżalony rozmówca.

Naśladowców nie zabraknie

Pan Rafał obawia się, że popularność filmów, choćby takich jak na kanale Buli96, spowoduje, że amatorów jeżdżenia na motorach po lasach będzie przybywać.

Potwierdza to psycholog Karolina Obremska.

- Nasz umysł silnie reaguje na obraz. Porywają nas ekscytujące emocje. A do tego mamy naturalną skłonność do zaniżania oceny ryzyka zachowań jakie sami podejmujemy. Prawdopodobieństwo iż widzowie takich popularnych, lajkowanych filmów też będą chcieli spróbować swoich sił, oceniam jako duże – uważa psycholog.

Sam autor wspomnianego filmu zapewnia, że jego celem nie jest nakłanianie nikogo do łamania prawa.

- Oczywiście mamy świadomość, iż jeżdżenie po lasach jest wykroczeniem. Warto jednak zadać sobie pytanie, czemu motocykliści to robią. Odpowiadam: w Polsce, na Śląsku, w naszym regionie brakuje miejsc do uprawiania tego pięknego sportu i pasji. Przeganianie motocylistów z jednego miejsca w drugie nic nie da. Może zamiast nas ścigać, ktoś zastanowiłby się w końcu jak ucywilizować w regionie zasady uprawiania tego sportu? - pyta retorycznie vloger Buli96.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy przeszkadzają Wam motocykliści w naszych lasach? Czy Waszym zdaniem policja wywiązuje się ze swoich zadań?

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 113

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (26):
 • ~Grzegorz Matla 2020-02-27 17:26:07

  A co jeśli policjanci,sami się tak zachowują i niszczą las?
  Więc skuteczna interwencja mija się z celem.Swojak swojego nie chwyci i nie ukarze.

  21 19
 • ~Joachim Marcin Bytomski 2020-02-27 18:26:59

  Mi tam nie przeszkadzają jak nie ma do tego wyznaczonych miejsc to muszą gdzieś jeździć a temu co się to nie podoba to pewnie zazdrosny i tyle.

  55 32
 • ~amigamedia 2020-02-27 19:00:45

  Joachim Marcin Bytomski,proszę się zastanowić,nad tym,co Pan napisał...Las nie służy do jazdy motorami,czy kładami,a pisanie typu (Mi tam nie przeszkadzają jak nie ma do tego wyznaczonych miejsc to muszą gdzieś jeździć a temu co się to nie podoba to pewnie zazdrosny i tyle.) jest po prostu głupie.Teraz niech sobie Pan wyobrazi,lato i upał,ściółka leśna wilgotność 5% i dalej jeździmy po lasach,co z zagrożeniami pożarowymi.olewamy?.Niszczenie siedlisk zwierząt,to tak samo jest niewłaściwe,płoszymy je w ten sposób i narażamy na kolizje,poza lasami.Inna sprawa,to przed kupnem,trza by ło pomyśleć,gdzie takim sprzętem jeździć,są specjalne tory,czy wydzielone miejsca,ale na pewno nie jest nim las!Mi nie przeszkadza,ale innym,już tak.Ktoś może poczuć przyjemność,bruszenia takim kładem pod Twoim oknem,przez pół dnia,wtedy by Panu pasowało?bo mi niekoniecznie.Las,nie jest miejscem do takich motosportów i tyle w tym temacie.

  39 50
 • ~Joachim Marcin Bytomski 2020-02-27 19:49:05

  amigamedia Niszczenie lasu przez maszyny wycinanie jest ok też niszczą scuiłkę siedliska płoszą i dopwadzają do kolizji , Z zagrożeniem pożarowym to ma pan rację , Ale nie słyszałem jeszcze o miejscach wyznaczonych do tego typu sportu na Śląsku? A jak komuś coś przeszkadza to przeważnie tym co na wieś z miasta się przeprowadzili w 90% tak jest i myślę że pan też do nich należy i tyle w temacie

  34 18
 • ~pomysłowy 2020-02-27 20:10:18

  Jeżeli Panu to nie przeszkadza to niech Pan udostępni swoją działkę na tor motocrossowy i mamy problem rozwiązany. Motocykliści zadowoleni, Pan zadowolony i ludzie z miasta zadowoleni.

  40 20
 • ~ 2020-02-27 20:41:46

  Bardzo bym chciała poznać Pana Rafała z artykułu ponieważ posiadam takie samo zdanie na temat tych niegrzecznych motocyklistów.. brakuje nam w Tu Wodzisławiu tak stanowczych i jak sobie wyobrażam prawdziwych mężczyzn .

  11 29
 • ~Wacław 2020-02-27 21:08:16

  Nie można rozjeżdżać lasu , co z zwierzętami ? One tez boja się warkotu motocykli. Można jeździć po haldach w Pszowie i w Jastrzębiu tam nikomu to nie przeszkadza

  22 9
 • ~Bogdan Binek 2020-02-27 21:57:47

  "Terenowi motocykliści od miesięcy niszczą lasy w powiecie wodzisławskim". Od lat, od wielu lat, nie od miesięcy. Kilkanaście lat temu niemal każdy spacer do lasu był okraszony spotkaniem np. z sarnami.

  16 12
 • ~Marko87 2020-02-27 22:38:04

  Policja powinna bardziej zaangażować się w sprawę, a gdzie jest straż miejska ? Może powinni w weekendy pojawić się w najczęściej rozjeżdżonych przez tych idiotów miejscach ?

  16 15
 • ~Piotr Zajączkowski 2020-02-27 23:14:37

  Jestem, motocyklistą, uprawiam swoją pasję w terenie czyli Enduro!!!. Dyscyplina uprawiana na torze to motocross. (dla nie wtajemniczonych, m można to porównać do biegania na przełaj lub na bieżni i to i to bieganie jednak inne). Zresztą tory do motocrossu też są stale oprotestowywane przez jakiś niezadowolonych ludzi. Nie mam zamiaru polemizować tylko wyrazić swoją opinię. Myślę że wielu motocyklistów zgodzi się ze mną. My chcemy jeździć !!! nie mamy ambicji zdobywania szczytów, rozjeżdżania szlaków. Można powiedzieć że chcemy tego samego co Wy - spacerowicze, turyści i inni - oddawać się swojej pasji!. Nawiasem mówiąc ruch turystyczny pieszy, zbieranie borówek, grzybów, śmiecenie, palenie ognisk itp. powoduje nawet więcej szkód gdyż skala jest dużo większa. Oczywiście znam te wszystkie odpowiedzi "że pojazdami mechanicznymi nie wolno wjeżdżać do lasu" "że takie jest prawo i jak ci się nie podoba to...", że powinno się tych takich, owakich pozamykać w więzieniach i zabrać im te wstrętne motocykle. Skąd się biorą w tych lasach śmieci, puszki, butelki, papiery, konserwy - czy to też motocykliści !!! Otóż nie całe nasze środowisko szanuje lasy (wiem że większość tego nie zrozumie ale tak po prostu jest) Osobiście mogę mieć takie same odczucia w stosunku do tzw. turystów. Kolejną zmorą są służby leśne to one są odpowiedzialne za rozjeżdżanie (zwłaszcza po deszczach) lasów=, często szlaków żeby dojechać, zostawiają koleiny, łamią młode drzewa i oczywiście płoszą zwierzynę tak że musi się przenosić w inne rejony gdyż "leśni" hałasują sprzętem w jednym miejscu przez długi czas!.(motocykl owszem przejeżdża z "hukiem" ale trwa to b.krótko). Osobiście jeżdżąc na motorze spotkałem właściwie wszystkie dzikie zwierzęta i to z takiej odległości z jakiej nigdy nie udało mi się ich zobaczyć podczas leśnych wędrówek. No i w końcu nie każdy las to park narodowy, krajobrazowy czy inny park. Turyści i spacerowicze mają do dyspozycji bardzo, bardzo wiele miejsc o takim statusie ale chcieliby zagarnąć dla siebie wszystko ?. Dlatego uważam że powinno się znaleźć (wzorem innych krajów) tereny gdzie będzie można uprawiać tą dynamicznie rozwijającą się dyscyplinę sportu i rekreacji. Uważam że dopóki nie rozpocznie się dialog oraz zatwardziałe "łby" nie przestaną patrzeć tylko na czubek własnego nosa będzie móżna dojść do jakiś konstruktywnych rozwiązań będących rozsądnym kompromisem. Dlatego jest jak w filmie "złap mnie jeśli potrafisz" Czy to jest jedyne rozwiązanie...

  41 20
 • ~Bogdanov 2020-02-28 00:07:06

  1. Chcecie jeździć? To jedźcie w miejsca gdzie można to robić. A przy okazji jadąc tam będziecie jechać. Korzystają wszyscy. I wszyscy mają z wami spokój.
  2. Ojoj, to straszne! Nie ma takich miejsc?!To trzeba koniecznie zrobić! Ja jestem hobbystycznym kierowcą F1 i tym samym żądam wybudowania toru! W każdym województwie! I to max 20 km od mojego domu! Nie można dyskryminować endurowców i kierowców F1!
  3. Śmiecenie w lasach? Do potępienia śmieciarze!
  Leśnicy rozjeżdżając lasy? Przecież jeżdżą szlakami, lecz jeśli hobbystycznie zjadą ze szlaku i rozjadą celowo małą sarenkę Bambi- do potępienia! Absolutnie!
  4. A dlaczego nie zrzucicie się każdy po 2k i nie kupicie hektara lasu na przykład? 15-20k za hektar. I róbta co chceta, jak klasyk mawia. Lepiej jednak i prościej rozjeżdżać nie swoje...
  5. Policja- no comment. Dostają wszystko na tacy i nic.. jakoś mnie to nie dziwi.
  6. Jeśli ktoś próbuje usprawiedliwić niszczenie lasu, płoszenie zwierząt, uprzykrzanie życia mieszkańcom - mieszczuchom i wieśniakom, to powinien stanąć przed ścianą (może być motocyklem) rozpędzić się i walnąć łbem. Potem niech jeszcze raz pomyśli, a jeśli nie przejdzie głupota, powtarzać aż do skutku.

  25 29
 • ~Jestemstąd 2020-02-28 07:34:55

  Osobiście uważam, że brak specjalnych torów dla crossowców w okolicy czy samo zaspokojenie potrzeb adrenaliny przez tych panów nie ma tutaj nic do rzeczy. Zgadzam się z opiniami wyżej- decydując się na jakieś hobby należy sprawdzić czy będę w stanie je realizować bez szkody dla innych ludzi oraz miejsca w którym żyję. Jeśli nie- szukam innego hobby!!! Nie wyobrażam sobie takiej samowolki w innych sportach- chodzi o zwykły szacunek dla przyrody i drugiego człowieka. Sama mam za płotem crossowca który niestety również nie liczy się z nikim i uwierzcie że nie jest przyjemne wysłuchiwanie takiego hałasu z samego rana w każdym wolnym dniu. Że już nie wspomnę o zagrożeniach dla dzieci. Ci panowie, łącznie z moim sąsiadem (nie myśląc o bezpieczeństwie) zapominają że lasy to miejsce spacerów np. rodzin z malutkimi dziećmi. Czy naprawdę musi dojść do jakiegoś wypadku żeby cokolwiek się zmieniło?

  16 15
 • ~Marko87 2020-02-28 08:34:26

  Proponuje wchodzić na kanały YouTube tych Panów i je zgłaszać jako treści nieodpowiednie lub np. Rasistowskie. Algorytm You tube poblokuje im konta , może dzięki temu będą mieli mniejsza oglądalność

  11 18
 • ~Michał Zaborowski 2020-02-28 09:20:30

  Bezsensowna prowokacja i szukanie sensacji, lasu starczy dla wszystkich i w każdym cywilizowanym kraju są sensowne rozwiązania, jedni drugim w drogę nie wchodzą ale tutaj zawistnym Polaczkom przeszkadza wszystko, każdy Motorsport. Barany które w życiu się niczego nie dorobiły i myślą że las jest ich własnością i widzac przejeżdżający motocykl który w kilka sekund znika z zasięgu wzroku już ma kisiel w majtach i telefon w ręku żeby nagrać i donieść... Będzie więcej amatorów enduro-tragedia, lepiej siedzieć i pić wóde jak przeciętny polaczek... Na 10 spotkanych ludzi w lesie tylko dwóch zamiast pomachać,uśmiechnąć sie i kulturalnie się minąć robi aferę. Większość ludzi jest normalnych, tylko pajace którym zabierali kanapki w szkole, żona w domu im nie daje albo są skończonymi alkoholikami się spinają, nie ma co się przejmować ludźmi którzy do niczego w życiu nie doszli i wszystko im przeszkadza. Taki kraj, tacy ludzie. Nikt się tym przejmował nie będzie, do roboty się weźcie nieudacznicy a nie wylewacie gorzkie żale na internecie.

  23 15
 • ~Alek Husa 2020-02-28 10:55:23

  Witam. Chciałem coś napisać jako ojciec i operator motocyklowy Husy :) Jeździmy z synem na motocyklach cross. Jest to pasja która daje nam dużo radości. Nie mamy na względzie robienie komuś na złość. Mój syn wybiera tą drogę, a mógłby zawsze iść inną drogą jak np picie lub ćpanie, etc. Drugą pozytywną stroną tego sportu jest to że robimy to razem i dzięki temu spędzamy czas. Mój syn widzi ojca który się zmaga, popełnia błędy, ponosi porażki. Może dla niektórych będzie to nie ważne, ale chce pokazać też są inne strony tego medalu, nie tylko te złe:) Jak już kiedyś pisałem: rozwiązaniem nie jest karanie i gonienie motocrosowców. Rozwiązaniem jest usiąść do rozmów i znalezienie rozwiązania. Mam nadzieję, że to sie stanie.

  20 8
 • ~Kawa 2020-02-28 11:28:03

  Mam nadzieję, że na równi z crossowcami, ludzie będą też rozwijać pasję rozkładania linek. Mieszkałem koło lasku, który upatrzyli sobie crossowcy, przeryty dokumentnie, porozjeżdżane sarny, lisy, wypędzona zwierzyna. Z przyjemnego lasku zrobiła się ruina.
  Nawet nie wspomnę o zniszczonych drogach dojazdowych do domów.

  8 21
 • ~Loslauer 2020-02-28 11:30:51

  Za jazdę w miejscach zakazanych powinno być prawo konfiskaty sprzętu: samochodu, quada, motocykla, wtedy problem zniknie.

  11 17
 • ~Michał Zaborowski 2020-02-28 11:49:52

  Czytając komentarze w stylu "porozjezdzane sarny i lisy" myślę że nie ma sensu wchodzić w dyskusję z ludźmi którzy zmyślają historyjki żeby siać afery. Zaznacze tylko że (jak widać na zdjęciach zamieszczonych w artykule) że motocykliści wybierają sobie najtrudniejsze tereny (czyli w głębi lasu gdzie zwykle ludzi nie ma), zostają ślady po oponach i tyle z tego całego waszego "niszczenia". Drogi szutrowe na których można spotkać spacerowiczów to tzw "dojazdowymi" gdzie każdy myślący użytkownik motocykla/quada jedzie spokojnie nie stwarzając zagrożenia. Ale tak jak mowie, większości ludzi to nie przeszkadza, frustraci niech zostaną w domu jak nie potrafią żyć w społeczeństwie, świat idzie do przodu tylko Polska sto lat za murzynami.

  21 7
 • ~emil 2020-02-28 11:56:00

  Wszyscy mają trochę racji.
  Niech mnie ktoś uświadomi.
  Czy jest na" naszej ziemi" jakaś organizacja klub amatorski, który zrzesza miłośników tej dyscypliny?
  Jeśli nie ma, to może warto spiknąć taką grupę, która walczyłaby, lub negocjowała o teren do jazdy.
  Zewsząd okalają nas zwały kopalni, tych starych i jeszcze działających. Może tam by szło coś załatwić? Jakiś tor? Na pewno to nie będzie proste, aczkolwiek nie niemożliwe.
  Chociaż cholera wie. Nawet za opłatą? Kopalnia by mogła zarobić, a miłośnicy crossów zyskać bezstresową rozrywkę.

  14 0
 • ~Ireneusz Słapa 2020-02-28 12:45:34

  Uwielbiam hasła "jo jeździć po lesie musza, inaczej się udusza" :-) W okolicy oprócz braku toru pod moturki krosowe nie ma także: skoczni narciarskiej, toru F1, stoku narciarskiego, toru bobslejowego, ścianki do wspinaczki lodowej, poligonu artyleryjskiego. Nie jest to wystarczający argument by zacząć zjeżdżać na nartach z pochyłych dachów kamienic, zap...lać bolidem po drogach publicznych, albo strzelać z armaty po lasach. Ja też mam pasję - alpinizm, nie mam żadnego problemu by przejechać 200-2000 km dla jej realizacji - nie łążę ludziom po elewacjach budynków. Opowieści o niższej szkodliwości zapierdalaczy na moturkach od zbieraczy jagód, z litości nie skomentuję.

  13 18
 • ~emil 2020-02-28 13:34:56

  Panie Irku. Jeśli pan chce, żeby pana szanowano, to niech uważa na słowa.
  Osobiście nie rozumiem ani jazdy motocyklem po korzeniach, ani wiszenia na jakieś linie w górach.
  Posiadacze motocykli crossowych to nie żądni zapierdalacze. Pewnie w lwiej części pakują swe motorki na przyczepki i jadą do Czech? Albo tam gdzie można tym się cieszyć.
  Nie można brać odpowiedzialności za kilku ludzi bez wyobraźni. Pan też nie może za tych co idą w tenisówkach na choćby Giewont, albo takich co GOPR/TOPR musi ściągać z braku wyobraźni.
  Wyczułem po prostu w pana wypowiedzi wyższość
  Problemem są pewnie ci crossowcy, którzy mieszkają przy tym lesie, bo dam głowę, że ani rejestracji, ani ubezpieczenia, tylko hajda w las.

  14 3
 • ~Wacław 2020-02-28 16:46:27

  Marek Zaborowski dziwnym trafem tylko w zacofanej Polsce jeździcie bez karnie ty i tobie podobni „ sportowcy”. Jakoś w tych rozwiniętych a nie zacofanych krajach zachodniej Europy nigdy nie widziałem żeby ktoś jeździł po lesie na crossach. Tam byś się sam obsral w gacie jak byś dostał fotosa z foto pułapki a Policja z zaangażowaniem godnym wykrycia pedofila , dowaliła by ci 5000 euro kary, która byś odrabiał po godzinach w swojej pracy. Niestety większość was jest nie kulturalna, chamska i niebezpieczna. Przykład— pełno modlących się ludzi w kapliczce w jankowicach a jakiś baran jeździ na niej motorem. Jest pełno takich przykładów. Wiec niestety najpierw przypilnujecie swoją hołotę a potem płacz na forum jak to jesteśmy biedy i złe traktowany.
  Ktoś już tu pisał, zróbcie ściepę kupcie sobie trochę lasu, nie jest drogi i jeździcie ile chcecie. A jak ktoś by był mądry i skoro tyle was jest, to by jeszcze na tym zarobił. Ale niestety lepiej w niedziele wsiąść na motor i zapierdzielac za darmo. Bo na torze nic byś nie pokazał bo rozjeżdżać las każdy potrafi ale ścigają się tylko zawodowcy a do nich to mam szacunek.

  9 9
 • ~Michał Zaborowski 2020-02-28 19:06:14

  Wacław nie mówię o rezerwatach przyrody itp., Rumunia, Czechy, Słowacja, Austria, Szwecja - wszędzie wyznaczone miejscówki, wszędzie ludzie zdają sobie sprawę że są fani motorsportu. Nie mogę odpowiadać za wszystkich, wiadomo że są odchyły od normy - tak jak i Ty , nie masz pojęcia o czym mówisz, staruje w zawodach bo hard enduro polega właśnie na jeździe po lesie GENIUSZU i też w lesie będę trenował. Módl się dalej, nie sądzę żeby ktoś celowo chciał owe zgrupowania zagłuszać. Zresztą - jakbym był Twojego człowiekiem Twojego pokroju to bym powiedział - "w domu się pomódl bo w lesie to się spaceruje". Tak jak mowie - zacofany kraj, wypowiadają się ludzie którzy mylą dyscypliny, ich wiedza jest wątłą ale psioczyc trzeba. Tymczasem kończę konwersacje bo tak jak wcześniej powiedziałem - nie ma co się przejmować, odwieczna walka, kretyńska bezsensowna wojna marnujaca czas policji i pieniądze podatników. "Zakazać wszystkiego, nie będzie niczego!" Geniusze.

  10 5
 • ~Marko87 2020-02-28 20:35:20

  Michał zaborowski sam siebie zaorsłeś tym komentarzem...
  „ Rumunia Czechy Słowacją- wszędzie są wyznaczone miejscówki”
  Pewnie w Polsce tez są, ale lepiej jeździć po lasach w około Wodzisławia , bo do 15 km nie ma, a trzeba walić bez pozwoleń - bo takie enduro co widać na zdjęciach w artykule po drogach prawnie jeździć nie mogą.
  Tak jak napisał Ireneusz Słapa , nie można hobby tłumaczyć wszystkiego.
  Kubica karting trenował we Włoszech bo tam były do tego warunki.
  Was tez zapraszam do miejsc specjalnie do tego wyznaczonych.
  Prawo trzeba szanować i konstytucję .

  8 6
 • ~Ireneusz Słapa 2020-02-29 15:25:22

  ~EMIL Bardzo ważną umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem. Mój komentarz dotyczy WYŁĄCZNIE bydła rozjeżdżającego lasy. Reszta miłośników motocrossu, realizująca swoją pasję w przeznaczonych do tego miejscach ma mój pełny szacunek. Z kolei beztroską gawiedź rozdeptującą i zaśmiecającą Tatry, bezmyślnie pakującą się co rusz w problemy wymagające pomocy TOPRu łączy z rozjeżdżaczami lasów jedna ważna cecha: pustka między uszami.

  6 7
 • ~Adam Oles 2020-03-01 08:32:23

  Tak czytam te komentarze i muszę powiedzieć jedno, walka z wiatrakami

  2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 880