zamknij

Wiadomości

Mszana: uwaga na skrzyżowaniu Wodzisławskiej i Wolności! Nie ma już sygnalizacji

2014-05-27, Autor: mk
Kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 930 i 933 w Mszanie (ulica Wodzisławska i Wolności) powinni zachować szczególną ostrożność, ponieważ na krzyżówce nie działa już tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Reklama

- Mimo wielokrotnych monitów z naszej strony i zwracania uwagi na złą widoczność na tym skrzyżowaniu, zarządca drogi zdecydował, że światła nie poprawią tam płynności ruchu. Nie zgadzamy się z tą decyzją i będziemy nadal interweniować w województwie, a na razie uczulamy kierowców, by zachowali szczególną ostrożność - mówi wójt Mszany Mirosław Szymanek.

 

Tymczasowa sygnalizacja świetlna na wspomnianym skrzyżowaniu miała działać do czasu zakończenia budowy naszego odcinka autostrady A1. Po oddaniu drogi do ruchu, co miało miejsce w miniony piątek, 23 maja, Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłączył światła. Wczoraj elementy sygnalizacji zostały zdemontowane.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~wodzislawianin1 2014-05-27
  09:20:59

  16 0

  Redakcja Tuwodzislaw powinna zająć się tematem, dlaczego Zarząd Dróg Wojewódzkich nie otrzymał odszkodowania za zniszczone drogi w czasie budowy autostrady, a raczej tym dlaczego ZDW o takie odszkodowanie nie walczy, pomimo, że droga Wodzisław-Jastrzębie w zasadzie nadaje się do zamknięcia z powodu fatalnego jej stanu. Teraz kolejna absurdalna decyzja!

 • ~ 2014-05-27
  09:32:03

  0 17

  bardzo dobrze. im mniej świateł tym lepiej: wygodniej, płynniej i bezpieczniej.

 • ~AleDom 2014-05-27
  14:37:54

  5 0

  Apelowanie do kierowców o szczególną ostrożność na zwykłym skrzyżowaniu? O tym chyba nie trzeba kierowcom przypominać - sami powinni to wiedzieć. Możliwe jednak że po ukończeniu DGP ruch będzie tam spory, więc światła by się chyba przydały (reagujące na natężenie ruchu oczywiście). @wodzisławianin1 ma rację, ta droga bardziej przypomina księżycowe kratery niż drogę wojewódzką. I stawianie znaków "uszkodzona jezdnia na długości 7,3 km" nic nie zmieni.

 • ~lukaszu 2014-05-28
  06:30:41

  4 0

  Z tego co pamiętam, to jadąc od Mszany na Jastrzębie był pas do włączenia się do ruchu. Przejazd przez skrzyżowanie w kierunku Połomii to katastrofa. Nie ma znaczenia tutaj "szczególna ostrożność" jak trzeba startować pod górkę na tak ruchliwej drodze i przeciąć dwa pasy. A tyle miejsca na rondo... ronda są najlepsze.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 136