Narciarki MKS Wodzisław rozpoczęły przygotowania do następnego sezonu

Startami w biegach przełajowych w Czeskim Cieszynie i Radlinie przygotowania do następnego sezonu rozpoczęły narciarki MKS Wodzisław Śląski.

29 kwietna w Czeskim Cieszynie został rozegrany 4. Cieszyński Fortuna Bieg, gdzie wystartowały wodzisławskie zawodniczki. W kategorii juniorek na dystansie 2 km czwarte miejsce zajęła Dominika Bielecka, a dziewiąta była Sonia Fulneczek. W kategorii młodziczek na dystansie 2 km jedeneste miejsce zajęła Natalia Sikora.

Zwycięstwem Dominiki Bieleckiej zakończył natomiast się główny bieg kobiet na dystansie 4,2 km w 18. EKO Biegu w Radlinie.  Druga nasza biegaczka Sonia Fulneczek zajęła czwarte miejsce. Świetne biegi zaliczyły także nasze młode biegaczki. Na dystansie 1000 m w kategorii klas V-VI bardzo dobrze pobiegła Natalia Olczyk, która zajęła trzecie miejsce; piąta była Izabella Sikorska; a siódma Katarzyna Niemirska. W kategorii szkół Gimnazjalnych ósme miejsce zajęła Natalia Sikora.