zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Narodowe Czytanie 2018. Wodzisławianie będą czytać w Parku Miejskim

Wielkimi krokami zbliża się coroczna ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa. W tym roku Narodowe Czytanie odbędzie się 8 września. W Wodzisławiu Śląskim wydarzenie organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Reklama

Narodowe Czytanie w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się w sobotę, 8 września o godz. 11.00 w Parku Miejskim. W tym roku będziemy czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Wśród czytających będzie Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta Wodzisławia Śl. oraz zaproszeni goście. Jak co roku o oprawę muzyczną zadba młodzieżowy zespół kameralny Camerata Nova pod batutą Henryka Krótkiego, działający przy OPP nr 1.

Wodzisławska biblioteka zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do włączenia się we wspólne czytanie.

Patronat honorowy nad Narodowym Czytaniem objęła para prezydencka. - W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie „Przedwiośnia”. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2018-08-30
  08:31:47

  4 0

  Z ciekawości zapytam, czy to będzie czytanie Żeromskiego czy swobodnej interpretacji niejakiego korektora Dobosza, który na zlecenie PADa dostosował dzieło do możliwości poznawczych idiociejącego społeczeństwa? Zmiana wyrazów na prostsze i przebudowa składni dzieła pisarza powoduje, że to już nie jest dzieło tego pisarza. Jest wykastrowane z ojczystego języka używanego w czasie w jakim utwór powstawał! Jeżeli tak mamy czcić niepodległość, to gratuluję! Nie pamiętam już kto powiedział te słowa, ale naród, który nie szanuje własnej historii (jaka by nie była) nie zasługuje na istnienie!

  Jeżeli już czytać, to dzieło ŻEROMSKIEGO, a nie rozprawkę opłaconego korektora!

 • ~Agnieszka Tatuś 2018-09-04
  11:14:30

  0 1

  Zapraszam do Parku Miejskiego w dniu Narodowego Czytania to się Pan sam przekona! A może i sam coś przeczyta? Zapraszamy... :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 65