zamknij

Wiadomości

Nastolatek uciekał motorem crossowym przed policją

Sąd rodzinny zajmie się 15-letnim motocyklistą, który ulicami Olzy uciekał na niezarejestrowanym i nieubezpieczonym crossie. Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem.

Reklama

W piątek 2 września, policjanci z wodzisławskiej drogówki patrolowali ulice powiatu wodzisławskiego. W Olzie na ulicy Bogumińskiej zauważyli motocyklistę, który poruszał się po drodze bez wymaganych przepisami tablic rejestracyjnych.

Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Kierujący jednośladem zignorował jednak sygnały policjantów do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Zatrzymał się dopiero wtedy, kiedy mundurowi zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę. Jak się okazało, crossem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

Jednoślad, na którym nieletni uciekał przed Policją, nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu, nie posiadał też obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nieletni, za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Policjanci sprawdzą, w jaki sposób motocykl znalazł się w posiadaniu 15-latka. Osobie, która udostępniła pojazd mechaniczny nieletniemu, nieposiadającemu uprawnień grozi kara grzywny, nawet do 5 tysięcy złotych.

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 438

Prezentacje firm