New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking: detronizacja faworyta

2013-06-22, Autor: Ireneusz Stachowski
15 czerwca w Palowicach miała miejsce VII edycja New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking. Do zawodów przystąpiło 70 zawodników.

Najliczniejszą grupę stanowili: wodzisławska Forma, Wyśrubowani z Bytomia, lublinieckie Morsy oraz Włóczykije ze Skoczowa. Trasa zawodów przebiegała przez malownicze Pojezierze Palowickie i liczyła dokładnie 9,4 km.

VII edycja była wyjątkowa gdyż nie wygrał… Mirosław Kuczok. Dosłownie o 2 metry przegrał rywalizację z Bogdanem Cyrusem, który wziął rewanż za przegraną miesiąc wcześniej na wodzisławskim Balatonie. Trzecie miejsce wywalczył Stanisław Gembalczyk z Formy Wodzisław Śląski.

Pierwsza wśród Pań była Judyta Lipowicz ze Złotego Potoku, druga Grażyna Pipiro. Trzecie miejsce przypadło Lilianie Miś.

Z zawodników wodzisławskiej Formy na podium stanęli również: Dawid Kuczok – 1 miejsce w M20, Katarzyna Reclik – 2 miejsce w K17, Barbara Kowalczyk-Stachowska – 3 miejsce w K40, Radek Reclik – 1 miejsce w M17.

7 lipca odbędzie się VIII edycja New Balace Korona Śląska IG Nordic Walking . Początek zaplanowano na wodzisławskim rynku o godzinie 14.00, zaraz po I Wodzisławskim Biegu Piwosza.